Haber

Yargıtay, UKOME’nin İstanbul’da taksi dönüşümüne ilişkin açtığı davayı reddetti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce, atıl hatlardaki taksi-dolmuş ve minibüslerin mevzuata uygun taksilere dönüştürülmesi kararıyla Yargıtay’ın ilk derece mahkemesinin kararını onayıp davayı reddettiğini açıkladı. belirtilen özel koşullar.

OLAYIN ARKAPLANINI ANLATTI

Gökçe, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “UKOME’de boşta duran taksi-dolmuş ve minibüsleri, belirlediğimiz özel kuralları taşıyan taksilere dönüştürmeye karar verdik. Bir taksi kooperatifi, UKOME’de alınan bu karara karşı dava açtı. Kararın hukuka uygun olmadığı iddiasıyla davayı ilk gören ilk derece mahkemesi, tüm esnaf odalarının konuyla ilgili olumlu görüş bildirdiği, minibüslerin belirleneceği gerekçesiyle dava açtı. Çekiliş yöntemiyle dönüşümün hakkaniyete uygun olduğunu, UKOME’nin mevzuat hükümlerine göre taksilerin sayı ve tarifelerini belirleme yetkisine sahip olduğunu, minibüs ve taksi-dolmuşların taksiye dönüştürülmesini engelleyen bir mevzuat kararının bulunmadığını belirterek, görevden alındı. dava.” söz konusu.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BU KARAR BİZİ MUTLU ETTİ”

Gökçe, paylaşımına şöyle devam etti: “Bugün itibarıyla Yargıtay da aynı gerekçelerle ilk derece mahkemesinin kararını onadı ve açılan davayı reddetti. Türkiye’ye örnek olacak bu karardan dolayı mutluyuz. İstanbullulara kaliteli, güvenilir taksi hizmeti sunmak için minibüs ve taksi dolmuşlardan geçiş yapmak isteyen tüm esnaf dostlarımıza müjdeli haber. olsun.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com / Günümüzde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu