Ekonomi

Yapı Kredi Yatırım 2023 Hisse Senedi Strateji Raporu yayınlandı

Yapı Kredi Yatırım, 2023 yılı hisse senedi stratejisi raporunu yayınladı. Hazırladığı raporda “Taktik Esneklik & Seçici Yaklaşım” başlığını seçen banka, BIST 100’ün dolar bazında yüzde 110, MSCI Türkiye’nin ise yüzde 135 arttığına dikkat çekti. ralliye rağmen pek çok hissenin “aşırı fiyatlanmaya” çalışmayacağını vurguladı.

Yapı Kredi Yatırım, Borsa İstanbul’un hala fırsatlara sahip olduğunu ve seçici olunması gerektiğini kaydetti. Küresel piyasalara bağlı olarak yaz aylarında özellikle fiyat metalleri, emtialar ve gelişmekte olan ülke hisse senetleri için alım fırsatı olacağının öngörüldüğü raporda, genel olarak küresel piyasalar için daha olumlu bir tablo beklendiği vurgulanıyor. 2023 bir önceki yıla göre ve taktiksel olarak esnek olmak gerekiyor.

Yapı Kredi Yatırım Genel Müdürü Yılmaz Arısoy, geçen yıl borsada yaşanan güçlü ralliye rağmen hala bazı fırsatların olduğunu ve araştırma gruplarının belirlediği şirketlerin hedef değerlemelerinin ortalama yüzde 40 artış potansiyeline sahip olduğunu kaydetti.

Yılın başında iç talep odaklarına ve nispeten düşük paylara öncelik vererek daha defansif bir yaklaşımla hareket ettiklerini belirten Arısoy, genel olarak küresel enflasyona karşı korunan, kurdan daha az etkilenecek hisseleri tercih ettiklerini söyledi. düşük finansal borçluluğa ve Model Portföyde nispeten düşük oynaklığa sahiptir. söylenmiş.

Banka’nın Model Portföyünde belirlenen kriterlere uygun bulunan Coca Cola İçecek, Ford Otosan, Aksa Power, Akbank, Otokar, Enka İnşaat ve TSKB yer almaya devam ederken, Turkcell, Türk Hava Yolları ve Bim United Mağazaları da yeni eklendi. şirketler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu