Haber

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi araç filosunu genişletiyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi araç filosunu genişletmeye ve güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Denetim Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen evsel atıkların taşınması operasyonunda kullanılacak 16 adet çekicinin hizmete alma töreni düzenlendi.

Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi’nin temel amacının Balıkesir’i sürdürülebilir, insanın doğayla barışık yaşadığı bir kent haline getirmek olduğunu söyledi.

Bu hedef doğrultusunda yatırımlarla şehri güçlendirirken kurumsal kapasitelerini ve hizmet kalitelerini de artırdıklarını vurgulayan Yılmaz, şöyle konuştu:

“Kendi kendine yeten bir kurum olma çabasıyla araç filomuzun gücüne güç katıyoruz. 2014 yılından 2021 yılı sonuna kadar hizmet alımı yoluyla yürüttüğümüz atık taşıma operasyonlarını kiralama yaparak gerçekleştirmeye başladık. Bu kapsamda 2022 yılında 30 adet treyler, 1 adet treyler damperli treyler ve 2 adet çekici araç alımını gerçekleştirdik.Ayrıca evsel atık taşıma işini tamamen kendi öz kaynaklarımızla yürütmeye başlıyoruz. Araç filomuza 16 çekici ekleyerek kaynak sağladık.Bunu kendi öz kaynaklarımızla yapmak aylık 4,5 milyon lira tasarruf yani kamu yararı anlamına geliyor.Biz Büyükşehir Belediyesi olarak her ay 8 milyon lira harcardık. Kurduğumuz sistemle bu maliyeti 3,5 milyona düşürdük. Filomuza kattığımız araçların toplam maliyeti 61 milyon 452 bin lira.”

Törene Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Akkol, AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis, Balıkesir İl Müftüsü Celal Sürgeç ve ilgili çalışanlar katıldı.

haber-toprakkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu