Haber

Son dakika! Antalya’nın Kemer ilçesinde çıkan orman yangını 4. gününde kontrol altına alındı.

antalyaKemer ilçesindeki orman yangınının 4. gününde güzeller güzeli… haberler gelmek. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

“ÇALIŞANLARIN İŞİ BİZDE”

Yumaklı’nın yaptığı açıklamada, “Antalya Kemer’de çıkan orman yangını, havadan ve karadan yapılan etkili müdahaleler sonucunda KONTROL EDİLDİ. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Orman teşkilatımızın ve diğer kurum çalışanlarının çalışmalarında başarılar dileriz,” dedi. Yangının çıktığı ilk andan itibaren samimiyetle çalışan kişiler.” ifadeler yer almaktadır.

KARADAN ULAŞMAK ZOR OLDU

Göynük Değirmendere Mahallesi’ndeki ormanlık alanda 24 Temmuz Pazartesi akşamı başlayan yangın kontrol altına alındı. 4 gün boyunca karadan ulaşımın zorlaştığı bölgede çıkan yangına sabahın ilk ışıklarına kadar gece görüşlü helikopterlerle müdahale edildi.

ÇOK UÇAK VE HELİKOPTER MÜDAHALE

Bölgede faaliyet gösteren helikopterler, denizden aldıkları suyu yanan bölgelere taşıyarak söndürme çalışmalarına destek oldu. Karadan çok sayıda fıskiye, iş makinesi, itfaiye aracı ve orman işçisi ile alevlerin yayılmasını engellemeye çalıştı.

1963 SORTI YAPILDI

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Göynük Değirmendere Mahallesi’nde başlayan orman yangınının 24 Temmuz Pazartesi akşamı kesintisiz devam ettiğini belirterek, “Şu an itibariyle hava gücümüz 431 saat uçtu ve 1963 sorti yaptı, 7 bin 230 tonluk Kemer orman yangınına doğrudan su ile müdahale etti.Ormanın kahramanları, kara ve hava gücümüzle sonuca ulaşmak ve yangının kontrol altına alındığının haberini vermek için durmadan mücadele ediyor. “

edremit-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu