Haber

Osman Bayrakdar Yıl Analig Tenis Bölge Turnuvaları Didim’de Başladı

gençlik ve SporSağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Osman Bayrakdar İl Analig Tenis Bölge Turnuvaları Didim’de başladı.

Aydın’ın Didim ilçesinde düzenlenen Osman Bayrakdar Yıl Analig Tenis Bölge Turnuvaları heyecanlı bir açılış töreniyle başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen turnuvada Ege Bölgesi’nin en uygun tenisçileri 4 gün sürecek maçlarda kıyasıya mücadele edecek. Turnuva öncesinde Didim’e gelen sporcular, bölgenin tarihine tanıklık etmek ve burayı bir ilçe tipi haline getirmek için Apollon Tapınağı’nı ziyaret etti. Antik döneme ait eserleri yakından tanıma fırsatı bulan sporcular, tarihi yerleri gezmenin ve turnuvaya hazırlanmanın keyfini yaşadı.

Aydın, Muğla, İzmir, Denizli, Uşak, Afyon, Manisa, Bilecik, Kütahya ve Eskişehir illerinden gelen Ege Bölgesi’nin en yetenekli tenisçileri Didim’de kortta ter dökecek. Büyük bir rekabetin yaşanacağı turnuvada sporcular hünerlerini sergileme fırsatı buldu.

Turnuva boyunca yapılacak maçlar sonucunda bölge turnuvasının şampiyonları belirlenecek ve kazanan sporcular ödüllendirilecek. Tenis heyecanının dorukta olacağı dört gün boyunca, sporcuların büyük raket hareketleri ve kararlı performansları ile seyirciler performans sergileyecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, turnuva organizasyonu ile gençleri sporla iç içe olmaya teşvik etmeyi ve spor kültürünün yaygınlaşmasına değerli katkılar sağlamayı hedeflerken, tenis sporuna olan ilginin artması, bölgedeki potansiyel yeteneklerin keşfedilmesi ve sporun sevdirilmesi amaçlanıyor.

Açılış töreni büyük ilgi gördü

Açılış töreniyle başlayan turnuva yoğun ilgi görürken, törene katılan Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca açılış konuşmasında turnuvanın önemine vurgu yaparak, “Bu turnuva Ege Bölgesi tenisçilerinin yeteneklerini sergilemeleri ve kendilerini göstermeleri için önemli bir fırsat. Sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyor, turnuvada başarılar diliyorum.”

Açılış töreninin ardından turnuvanın ilk maçları başladı. Karşılaşmalar dört gün devam edecek ve şampiyonlar 21 Temmuz’da belli olacak. – AYDIN

karacobanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu