Haber

EMEP: Dersim Belediyesi adayıyız

Duygu Kıttır

DERSİM –İşçi Partisi (EMEP) Partisi Dersim İl Örgütü, üyeleriyle parti binasında bir araya gelerek yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Emekçi belediye uygulamasının tüm ülkede örnek alınması” hedefiyle Dersim merkez belediyesine aday olduklarını belirten EMEP Dersim İl Lideri Ergin Tekin, şunları söyledi: “Partimiz ortak bir yönetim oluşturdu. Bugüne kadar savunduğu anlayış ve siyasi çizgi doğrultusunda en geniş halk güçleriyle birlikte iktidar ve halkımızın her alandan desteği.” “Temsilcilerinin katılımı ve ittifakıyla popülist bir yerel yönetim oluşturarak, birlikte kazanmak ve başarmak istiyor” dedi.

‘KAMU BELEDİYECİLİĞİNDE ÖRNEK OLMAK İSTİYORUZ’

İşçi Partisi olarak demokratik, halkçı yerel yönetim ve belediyecilik anlayışıyla en geniş ittifakları oluşturmaya çalıştıklarını belirten Tekin, “Biz, bulunduğumuz belediye yönetiminde de, belediyecilik döneminde de her zaman bu siyasi çizgiyi savunduk. Bu süreçte tek kaygımız halkımızın sorunlarının çözümü için kendi gücüyle harekete geçmesidir.” “Onların örgütlenmesi, bu mücadeledeki birliği ve tüm ülke halkına örnek olacak bir siyasi tutumun hakim olmasıydı” dedi.

‘BİRLİKTE KAZANACAĞIZ, HALKIMIZ KAZANACAK’

Tekin, Dersim Belediyesi’nin demokratik halkçı belediyecilikte emek odaklı bir belediye yapılmasına aday olduklarını belirterek, şöyle devam etti:

“İşçi Partisi olarak halkımızın her alandan temsilcilerinin katılımı ve ittifakıyla popülist bir yerel yönetim oluşturarak birlikte kazanmak ve başarmak istiyoruz. Dersimli işçilere, üretici köylülere, kamu emekçilerine, kadınlara ve dindarlara çağrımızdır. Çevreler: Emek lehine demokratik ve popülist bir yerel yönetim programı.” “Birlikte belirleyelim ve uygulayalım! Birlikte kazanacağız, milletimiz kazanacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu