Haber

Emekli kadınlardan ‘sadaka’ artışına tepki!

İZMİR(İGFA)-2024 yılının hangi akılla “emekliler yılı” ilan edildiğine dikkat çeken ÇEKAD Başkanı Emel Gündüz Denizaslanı, açıklanan ek zam oranının ardından tepkisini dile getirdi.

Denizaslanı, “Her şeye kaynak varken emeklilere kaynak bulamadığını iddia eden hükümet yetkilileri, bin odalı saraylar yapmayı, kendi maaşlarını yüzde yüzün üzerinde artırmayı biliyor.” “yoksulluk yılı” olur. Emeklilerin bir dakika bile dayanacak gücü kalmadı. “Çağdaş emekli kadınlar derneği olarak 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde emeklileri açlığa mahkûm edenlere çok sert tepki vereceğiz” dedi.

Denizaslanı, emekli maaşlarında ayarlama yapılmadan, maaş oranları düzeltilmeden emeklilerin rahat edemeyeceğini belirterek, “Emeklilik yılı ilan edebilmek için Sayın Erdoğan’ın bu sorunları çözmesi gerekiyor. Maaşlarımızdaki aylık emekli maaşı oranları düşmeseydi” dedi. 2008’de bugün en düşük emekli maaşı 22 bin 500 TL’ydi, “Olacaktı” dedi.

ÇEKAD Lideri Denizaslanı da Cumhurbaşkanının enflasyonla mücadelede vatandaştan destek istemesinin anlamını anlayamadığını belirterek, “Size vermeyeceğiz ama siz sabırlı olun, biz daha ne kadar sabredeceğiz? ” “Bir sabır taşı çatlar” dedi ve şunu ekledi: “Hükümet emeklilere bütçe açığının faturasını ödemeye devam ederse, yakında “neredeyse çalma zamanı geldi” şarkısını söylemeye başlayacaklar.

Emeklilerin maaşlarından kesilen sağlık giderlerinin de kaldırılmasını isteyen Denizaslanı, emeklilere insanca yaşam koşulları sağlayacak bir bedel ödenmesi taleplerini yineledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu