Haber

Ekrem İmamoğlu’dan Süleyman Soylu’ya Cevap: ‘Evinden Bile Kovarlar Bunu’

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun belediyede yürütülen terör soruşturması açıklamasına anında yanıt verdi. İmamoğlu, ‘Soylu ülke için güvenlik tehdidi olan bir zattır’ dedi.

‘Müfettişlerin ne kadar rencide olduğunu yüzlerinde görüyorum’

İmamoğlu, Bakan Soylu için şu tabirleri kullandı;

”700 terörist tespit ettik’ demiştir. Açılan soruşturmalar, yapılan mahkeme vs. 41 kişi yargılandı, hepsi beraat etti. Toplamda 700 terörist diyen bir bakan sıfırla sonuç bulmuştur. Palavrası tescillenmiş bir insandır. 557 terörist deyip, 86 bin İBB çalışanını zan altında bırakmıştır. Üstünden 1 sene geçmiştir. Ortada hiçbir şey yoktur. Hatta ikinci, üçüncü dereceden ailelerine giderek, müfettişleri her hafta buraya göndererek hareket eden bir bakandır kendisi. Müfettişlerin nasıl rahatsız olduğunu, rencide olduğunu yüzlerinden kendim görüyorum. Hüzünle geliyorlar.”

‘Bu ülke adına güvenlik tehdidi’

“Türkiye Cumhuriyeti tarihi; dili yalanla, iftirayla dolu olan bir bakanı kapkara bir leke olarak tarihine geçirmiştir. Buna sebep olanlar tedbir alsınlar bir an önce. Bu ülke adına güvenlik tehdidi olan bir zattır. Söylediği söz için iki sene önce demiştim; ‘Lafa bakarım laf mı diye, adama bakarım adam mı diye…’ Bunu ispat edercesine her gün konuşan bir insandan bahsediyor, yalanına, iftirasına devam ediyor.”

‘Böyle İçişleri Bakanı mı olur!’

‘Yazılar yazacağım bu savları için, eminim buna da yanıt veremeyecekler. Vazife yaptığı kurumda herkesi sıkıntı durumda bırakmaktadır. Emniyet yöneticilerine kadar… Güvenlik meselesidir… Bir kente gelip o kentin valisini dikkate almayan, belediye lideriyle görüşmeyen bir anlayışa sahiptir. Benim bildiğim İçişleri Bakanı az konuşur, gizemlidir, bu milletin namusu, onuru ona aittir. Lakin bu o denli birisi değildir. Oturur, sakin durur, ayda bir konuşur, her gün konuşuyor! Herkese, her tweete karşılık veriyor! Bu türlü İçişleri Bakanı olur mu ya! Konutundan kovarlar bu adamı ya… Milletimiz inşallah bu berbat ve ahlak dışı, palavra dolu lisandan bir an evvel kurtulur!’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu