Haber

Canik Belediyesi Öğrencileri Deprem Bölgesine Götürüyor

Canik Belediyesi, kentte eğitim gören İnşaat Mühendisliği öğrencilerini incelemelerde bulunmak üzere deprem bölgesine götürecek.

Canik Belediyesi, kentte eğitimlerine devam eden İnşaat Mühendisliği öğrencilerini saha incelemeleri yapmak üzere deprem bölgesine götürecek. Depremde hasar gören ve yıkılan yapıları yakından inceleme fırsatı bulacak olan öğrencilere deneyim kazandırılacaktır. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Öğrencilerimiz bölgenin topoğrafik yapısı ile yapıların hasar ve yıkım nedenlerini yerinde inceleyecekler” dedi.

Öğrencilere Saha Çalışması İmkanı

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, deprem bölgesinde yapacakları saha incelemeleri ile tecrübe kazanmayı hedeflediklerini belirterek, “İlimizde eğitimlerine devam eden İnşaat Mühendisliği öğrencilerimizi deprem bölgesine götüreceğiz. Öğrencilerimiz bölgenin topoğrafik yapısını, yapıların tahribat ve tahribat nedenlerini yerinde inceleyeceklerdir. Deprem bölgesinde saha incelemesi yapacak öğrencilerimize deneyim kazandırmayı hedefliyoruz. Ülkemizde yaşanan felaketin yaralarını sararken bir yandan da dersler çıkarmalıyız. Yüce Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden korusun.

Son Başvuru 10 Mart

Canik Belediyesi’nden yapılan açıklamada, deprem bölgesinde yapılacak saha etüt programına Samsun’da eğitim gören İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin katılabilecekleri belirtildi. Başvuruların 10.03.2023 tarihine kadar Canik Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden veya belediyenin 444 55 90 numaralı çağrı merkezi aranarak yapılabileceği kaydedildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu