Haber

“Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına bağlanan kişinin sözleri dikkat çekti! Bağışçı Sedat Peker mi?

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve kar amacı gütmeyen sosyal kooperatif statüsündeki ihyacharitası.org, depremzedelerle dayanışma amacıyla dün ‘Bir Kira Bir Ev’ kampanyasını başlattı.

330 MİLYON LİRA TOPLANDI

Halk TV özel yayını ile yürütülen kampanyada 33 bin 98 aileye kira bazında 330 milyon lira toplandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Hedefimizi aştık” açıklaması yaptı.

“SAVAŞ ATEŞ” VATANDAŞINDAN 50 MİLYON TL BAĞIŞ

Kampanyaya 50 milyon TL bağışta bulunan Savaş Ateş isimli vatandaş kısa sürede gündem oldu. Yayına KKTC’den bağlandığını belirten Savaş Ateş, “Aile şirketi olarak Yunanistan’dan 50 milyon TL bağış yapmak istiyoruz.”

“KIZLARIM LINA’YA VE DİĞER KIZIMIN ADI MINA’YA BAĞIŞ YAPARIM”

Konuşmasının devamında “Kızlarım Lina ve diğer kızım Mina onlar adına bu bağışı yapıyorum. Biz her zaman Türk’üz, Türkiye’nin yanındayız. Yine onların acısı bizim acımızdır. Türkiye’de öldü.”

SOSYAL MEDYAYI SALGINLAYAN İDDİA

Bu gelişmenin ardından sosyal medyada ses getiren bir iddia ortaya atıldı. Bağışçının bahsettiği Line ve Mina isimlerinin Sedat Peker ile aynı olmasına kullanıcılar dikkat çekti.

BAĞIŞÇI SEDAT PEKER Mİ?

Kampanyaya “Savaş Ateş” adıyla 50 milyon TL bağışta bulunan kişinin Sedat Peker olduğu iddiası da sosyal medyada çok sayıda kullanıcı tarafından dile getirildi. İşte o yorumlardan bazıları;

pazarcik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu