Haber

Bayraklı’dan 1000 öğrenciye beslenme desteği!

Okul çağındaki çocukların beslenme ihtiyaçlarını dikkate alan Bayraklı Belediyesi, Bayraklım Kart Projesi ile ilçe genelinde 1000 ilk ve ortaokul öğrencisine bir öğün besin takviyesi yapacak. Öğrenciler kendilerine özel hazırlanan kartlarla okul kantinlerinden alışveriş yapabilecek. Önder Sandal, “Sağlıklı nesiller yetiştirmek hepimizin sorumluluğu. Bu nedenle öğrencilerimizin beslenmesine özen gösteriyor, belediye olarak imkanlarımızı seferber ediyoruz.”

‘Bayrak Kartı’ ETKİNLİKLERİ

İlk ve ortaokul öğrencilerinin beslenme ihtiyaçlarını dikkate alan Bayraklı Belediyesi, “Bayrağım Kartım” adlı sosyal sorumluluk projesiyle değerli bir eksikliği gidermek için yaptığı çalışmaları tamamladı. İlçe genelinde belirlenen 1000 öğrenciye günlük yemek eki verileceği belirtildi. Multinet A.Ş. Bayraklı Belediyesi iş birliği ile yürütülecek proje kapsamında öğrencilere özel alışveriş kartları dağıtılacak. Okul çağındaki çocuklar anlaşmalı okul kantinlerinden günlük alışveriş yapma imkanına sahip olacak. Kartlarla sadece yiyecek ve tüketim amaçlı yiyecek satın alınabilir. İlk etapta 1000 öğrenciyi kapsayacak proje mart ayının ilk haftası itibari ile hizmete girecek.

HEDEF SAĞLIKLI NESİLLER

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Sağlıklı nesiller yetiştirmek, geleceğimizi güvence altına almak hepimizin sorumluluğu. Bu nedenle Bayraklım Kart Projesi sayesinde öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları öğünleri kendilerine ulaştırmayı önemsiyor ve dengeli beslenmenin önünü açıyoruz. Hiçbir çocuğumuz evinde, okulunda aç kalmayana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu