Haber

Başkan Altay: “İki Kadim Başkent Arasında Gönül Köprüleri Kuruyoruz”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Konya’da “Atabey Gençliği Ataların İzinde” sloganıyla 60 bin 11’inci ve 12’nci sınıf öğrencisine yönelik düzenlediği İstanbul tarih gezilerine bugüne kadar 104 Yüksek Hızlı Tren seferi ile 42 bin 536 öğrenci katıldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, iki kadim başkentin ortasına gönül köprüleri kurduklarını belirterek, geziye katılan tüm öğrencilere ve emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’nın 31 ilçesinden 60 bin 11’inci ve 12’nci sınıf öğrencisini günübirlik İstanbul seferleriyle tarihi geziye çıkarmaya devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Gençlerimizi milli ve manevi duygularla yetiştirmeyi çok önemsiyoruz. Onların ata yadigârlarını tanımaları ve bilinçle yetişmeleri bizim için önemli bir konu. Aynı zamanda Selçuklu Dar-ül Mülkü Konya ile Osmanlı Başkenti İstanbul arasında köprüler kuran bu proje Konya Model Belediyecilik anlayışımızın en güzel örneklerinden biridir.

İki kadim başkentin ortasına gönül köprüleri kurduklarını belirten Önder Altay, “Bu kapsamda ‘Sloganıyla düzenlediğimiz İstanbul tarih gezileri ile üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimize moral verdik. Konya’nın 31 ilçesinde eğitim gören 60 bin 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için Atabey Gençliğin İzinde. Geçtiğimiz Ekim ayında başlattığımız proje kapsamında öğrencilerimize Yüksek Hızlı Tren ile İstanbul’u görme fırsatı veriyoruz. Bugüne kadar 104 tren yaparak 42 bin 536 gencimizi İstanbul’la buluşturduk. Geziye katılan tüm öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

İstanbul’u ilk kez görmenin heyecanını yaşayan öğrenciler geziye katıldıkları için çok mutlu olduklarını belirterek Önder Altay’a teşekkür ettiler.

İstanbulda; Başta Ayasofya-i Kebir Camii, Sultan Ahmet Camii ve Meydanı, Gülhane Parkı olmak üzere ata yadigarı mekanları ziyaret eden öğrenciler, gittikleri Boğaz tipi ile İstanbul’daki keyifliliklerine şahit oluyorlar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-ayvalik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu