Haber

Ayşenur Çolakoğlu Davası Eskişehir’de Devam Ediyor

Eskişehir’de Ayşenur Çolakoğlu’nun ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili 1’i tutuklu 2 sanığın yargılandığı davanın duruşmasına devam edildi.

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasında Kütahya T Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan sanık Hasan F. (23), Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya bağlandı.

Cinayete yardım ettiği gerekçesiyle tutuksuz yargılanan Muhammed Ali F. (21), duruşmaya katılmadı. Duruşmaya mağdur Ayşenur Çolakoğlu’nun yakınları da katıldı.

Duruşmada savunmasını yapan tutuklu sanık Hasan F, olayın kazara meydana geldiğini iddia etti.

Olayın ardından 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayıp durumu bildirdiğini kaydeden Hasan F, “Bu kayıtların getirilip incelenmesini istiyorum. Olaydan dolayı çok üzgünüm. Mağduru öldürme veya yaralama kastım yoktu. Suç işlemediğim için beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum.” dedi.

Mahkeme heyeti, gerekli telefon incelemelerinin akıbetinin Ankara Siber Suçlar Dairesi Başkanlığı’na sorulması, sanık Hasan F.’nin tutukluluk halinin devamına, sanık Muhammet Ali F. hakkında ise adli kontrol kararının devamına karar verdi.

Duruşma 15 Şubat’a ertelendi.

Ayşenur Çolakoğlu’nun babası Mesut Çolakoğlu, duruşmanın ardından adliye önünde gazetecilere açıklama yaparak, davayla ilgili savcı ve hakimlere güvendiğini ve gereğini yapacaklarını bildiğini belirtti.

Sanıkların açıklamalarının son mücadeleleri olduğunu belirten Çolakoğlu, “İndirim alabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Buradan genç kızlarımıza, çocuklarımıza sesleniyorum. Lütfen içinizdeki ışığı başkasının söndürmesine izin vermeyin.” Eğer böyle bir zorbalık veya tehdit varsa arkadaşlarınıza değil ailenize, devletimizin sosyal kurumlarına söyleyin.” “Oraya başvursunlar. Sonra yer altına iniyorlar. Aileleri her gün, her an ölüyor. Lütfen onlara ve ailelerine bu durumu yaşatmayın.” İfadelerini kullandı.

“Kızım elmas gibiydi. Çok şefkatliydi.” Çolakoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kimseye bir zarar gelsin istemedi. Tehdit, şantaj, baskı ve dayakla kızımı dövdü. Bunları sadece arkadaşlarına anlattı. Gerekirse tüm kadınlarımıza, kızlarımıza, çocuklarımıza Kadın Destek Uygulamasını yüklemeliler ( KADES). 2 kere basmanız yeterli olacaktır. Devletimiz, polisimiz. “3 dakika içinde bulacaktır. Onlara fırsat vermemeliler. Aramızda böyle kişiler var, lütfen onlara fırsat vermeyin. Hayat güzel lütfen hayatımızı zindana çevirmeyin. Aslında en ağır cezayı alacaktır. Adalet yerini bulacak. Kızımın ruhu da mutlu olacak. Buna inanıyorum.”

Etkinlik

Hasan F. ile kız arkadaşı Ayşenur Çolakoğlu (21) arasında 17 Aralık 2022’de Tepebaşı ilçesi Şirintepe Mahallesi Yeşilkayalar Caddesi üzerindeki bir evde tartışma çıktı ve silahla vurulan genç kız hayatını kaybetti.

Kuaförde çalışan ve ustalık belgesi almak için son sınavına girdiği gün öldürülen Çolakoğlu’nun katil zanlısı Hasan F. ile ev arkadaşı Muhammet Ali F. gözaltına alınırken, Hasan F. ise gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Muhammet Ali F. tutuklanırken, Muhammet Ali F. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu