Haber

Akşener Çanakkale’de: “O Mutfakta Eş Değil Arı Çalışıyor, Biz Çalışıyoruz. Kim O Seni Elinden Eden? Saygısız, Ahlaksız…

HABER: EDDA SÖNMEZ – Kamera: ADAEM KARABAYIR

İyi parti Genel Lider Meral Akşener, AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul mitinginde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mutfağıyla ilgili pankarta tepki göstererek, “Bilmedikleri bir şey var o arılar değil. o mutfakta çalışan eşler “Kim? Saygısız, ahlaksız piçler. O pankartı indirecek irade yoktu. Hiçbir zaman ‘Bırakın’ diyen bir Cumhurbaşkanı olmadı. Özellikle kadınlara sesleniyorum, hayırlısı olsun diye bu süpürgelerle süpüreceğiz” dedi.

İyi parti Genel Lider Meral Akşener, Çanakkale’de düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. İYİ Parti’nin mitingine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı. Akşener, konuşması sırasında hanımların mitinge getirdiği süpürgeyi alarak, “Onları süpüreceğiz” dedi. Akşener, hanımların sahneye fırlattığı el yazmalarını da boynuna taktı.

Mitingde konuşan Akşener, şunları söyledi:

“Çanakkale geçilmez dediniz, Çanakkale geçilmez dediniz ve Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Tarih yazdınız, tarihi değiştirdiniz. Bugün tarihi şehrimiz Çanakkale’deyiz, Atatürk’ün evlatlarının şehrindeyiz. Hanımlar, gençler, erkekler Bugüne kadar hakarete uğradılar.Günlük hayatta aşağılanıyorlar.Çünkü bizi küçük düşüren bir zihniyet iş başında.Kadınların giyimi,kıyafeti,durumu ve davranışları ile uğraşmaktan bıkmıyorlar.Espriler yapılıyor. bize, hakaretler bize.

“BU GÜÇLE ONLARI TUTACAĞIZ”

Sayın Kılıçdaroğlu mutfaktan yaptığı görüntüleri küçümsemek ve yermek için bize hakaretler bile yapılıyor ve Sayın Erdoğan’ın İstanbul mitinginde ‘Arı gibi çalışan başkan istiyoruz, çalışmayan eş değil’ diyorlar. mutfaktan arı gibi çık’ Bak bu çok değerli bir şey. Bu, bugüne kadar uzun ve dar bir yol olmuştur. Çünkü kim bir kadına kötü davranırsa, ondan kazançlı çıkar. Bugün seninle konuşmak istiyorum. Mutfakta yemek yapan, çocuklarına yemek yediren, etli yemek yaptıysa, 1 kilo kıymadan altı çeşit yemek yapmaya kalkışan… Bu süpürgeyle onları süpüreceğiz. (Mitinge gelen vatandaşların taşıdığı süpürgelerin alınması).

“BİLMEDİKLERİ BİR ŞEY MUTFAKTA EŞ DEĞİL ARILAR ÇALIŞIYOR BİZ ÇALIŞIYORUZ. ÇALIŞIYORUZ. SİZİ KİM YETİŞTİRDİ? SAYGILI, İNANILMAZ ADAMLAR”

Önce Samsun İl Başkan Yardımcısı çıktı ve şöyle dedi; “Perdesiz kadın perdesiz eve benzer, ister kiralık ister satılık.” Ne olduğunu biliyor musun? Hiçbir şey olmadı. Sonra Rize Belediye Başkanı ‘Ne gerek var, bir Kürt kadını çözüm sürecine götürelim, ikinci eş olarak bu işi çözelim’ dedi, ona da bir şey olmadı. Kirli şakalar, kötü hakaretler bizden. Ama bilmedikleri bir şey var, o mutfakta arılar çalışıyor, eşler değil, biz çalışıyoruz. Seni kim doğurdu? Saygısız, ahlaksız piçler. O pankartı indirecek irade yoktu. ‘İndirin, indirin’ diyen bir Cumhurbaşkanı hiç olmadı. Hanımlara özellikle sesleniyorum, bu süpürgelerle süpüreceğiz.

“BU ŞİRKETTİR, ALLAH İLE BİR GEMİYE KATILMAKTIR. RECEP VE ARKADAŞLARI İPİN UCUNU KAÇIRDILAR”

Kafayı kırdılar. Hiçbir seçime bu kadar rezil bir dille gitmedik. 30 yıldır siyasetin içindeyim, hiç bu kadar kirli ve yüz kızartıcı bir dille seçime gitmemiştik. Bu meydanda Türkiye’ye hizmet amacıyla kurulan tüm siyasi partileri destekleyen seçmen varsa her biri bu ülkenin birinci sınıf gururlu vatandaşlarıdır. Hangi partiye oy verirse versin. Ama bugün bizi yöneten ve bu canavarca sistemin devamı için büyük çaba sarf eden bu hükümetin saygıdeğer başkanı size ne diyor biliyor musunuz? Buna işgalci diyorlar. Diğer partilere oy verirseniz işgalci ve darbeci olursunuz. Daha kötü bir şey var; dinsiz, inançsız, kitapsız olursun. Bu, Allah’a ortak koşmak, şirktir. Recep Bey ve arkadaşları ipin ucunu kaçırdılar. Bu gerçekten normal değil.

“MİLLİYETÇİLER DOĞAL MARŞI KAĞITTA OKUMUYOR”

“POLİSLER SEÇMEYE TALİMAT VERMEZ. SİZLER SİYASETÇİ DEĞİL İŞVERENSİNİZ”

Arkadaşlarımız ‘Sinan Ateş’i unutmadık, unutturmayacağız’ diye yazdı. Sinan Ateş’in katillerini ve azmettiricilerini bulacağız ve hesabını soracağız, hiç şüpheniz olmasın. Bunlar konuşulmasın diye söylenmemiş iftira kalmadı. ‘Seçimi kazanırsak Abdullah Öcalan’ı serbest bırakacağız’ Bakın Cumhurbaşkanı ne dedi, Recep Bey ‘Ailesi gidiyor, Mehmet’imiz az önce toplantıya gitti’ dedi. Apo’nun kardeşi Mehmet’imiz kim… Akrabalar, onu bilemem. Asıl sorunun konuşulmasını engellemek için birbirimizi kıran cümleler kullanılır. Onlara kulaklarınızı kapatacaksınız. Bir siyasetçinin özelliği şu olmalı: 3 yıldır dertlerinizi dinliyorum, bunlarla ilgili projeler yapıyoruz. Bu siyasetin doğasıdır. Bir politikacı seçmene talimat veremez. Siz işverensiniz, politikacı değil.

“İŞLERİN İŞLERİ KARA, HARAMZADELER”

Asayişten sorumlu saygın bir adam ‘Seçimi kazanırsak erkek erkeğe evliliğe izin veririz’ diyor. Dahası var, ‘İnsanlarla hayvanların evliliğini serbestleştirecektik’. Kafayı yediler. İçlerinden biri, ‘Kazanırsak şampanya patlatırız, onlar kazanırsa temiz alınlarıyla secde ederler’ diyor. Şimdi soruyorum; Alnındaki saflık nerede? 5-10 maaşla adam çalıştırıyorsun yan yana yatıyorlar. 82 puan alanlar mülakatta elenir, 52 puan alanlar atanır. Haklısın haramın dibine inmişsin. Alınlarınız kara, haramzadelerdir.

“ÜÇÜNCÜ BAŞKAN H.S. KILIÇDAROĞLU VE SİZ BANA BAŞBAKAN MERAL DİYORSUNUZ, OYUNU HIRSIZLIĞI ÖNLEYEN, ÇALMAYAN, ÇALMAYAN İYİ PARTİYE VERİN”

AK Partili kardeşlerime sesleniyorum, Sayın Erdoğan’ı çok sevebilirsiniz, kendisine çok saygı duyuyorum. AK Parti’yi çok seviyor olabilirsiniz, saygı duyuyorum ama bu seçimde mutlaka GÜZEL Parti’ye ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin çünkü bu son seçim. Erdoğan’ın son seçimi. Bu büyük güçle iktidara gelecek olan aynı Cumhurbaşkanı ve kadronun, bu seçimde parlamenter sisteme geçeceğini vaat eden, demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü getirecek olan aynı Cumhurbaşkanı ve kadronun size karşı nasıl tavır alacağını ve bunu engellemek için nasıl davranacağını bir düşünün. adaletin bağımsızlığını çok çabuk, hırsızlığı önleyecek, çalmayacak. Siz zili çalmayacak 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nu arayın, bana da Başbakan Meral diyorsunuz. UYGUN Partisi’ne oy verin.

Millet İttifakı olarak bu seçimi ele alacağız, 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kılıçdaroğlu, ben de Başbakan olacağım. Kemal’e bir oy, Meral’e bir oy. Kazanır kazanmaz 100 bin öğretmen atayacağız, 11 bin köy okulunu yeniden açacağız. Ziraat mühendisi, öğretmen, veteriner atayacağız. Ev hanımlarına, dar gelirli ailelerin kadınlarına ve 18-26 yaş arası gençlere 2023’te 2 bin 500 lira para ödeyeceğiz.”

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu