Yaşam

Yüksek görsel beceri ister: Resimde kaç tane üçgen olduğunu 30 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Görsel analiz becerilerinizi zorlayacak, aynı zamanda yüksek görsel IQ’ya sahip olup olmadığınızı açığa çıkaracak bir zeka testi bulmacası ile karşınızdayız. Resimdeki geometrik şekilde kaç tane üçgen var bunu bulmanız için hazırlan bu zeka testi bulmacasıyla hem eğlenebilir hem de kendinizi test edebilirsiniz.

Hem matematik hem geometri hem de görsel becerilerinizi bir arada kullanarak 30 saniye içerisinde resimde kaç tane üçgen var bulabilecek ve rakiplerinizin önüne geçebileceksiniz. Ancak bu bulmacayı çözerken karmaşık şekillerin kafanızı karıştırmamasına ve üçgenlerin sayısını doğru hesaplamaya özen göstermeniz gerekir.

Mücadele için hazırsanız hadi, resimde kaç tane üçgen var bulmaya çalışalım!

RESİMDE KAÇ TANE ÜÇGEN VAR?Yukarıdaki görselde çeşitli üçgenler oluşturacak şekilde bir araya gelmiş çizgilerden oluşuyor. Görüntüyü dikkatlice inceleyerek, her çizginin birden fazla alanda üçgen oluşturabileceğini görebilirsiniz.

Farklı kombinasyonları da göz önünde bulundurarak resimde kaç tane üçgen var bulabilmeniz içinde size tanınan süre 30 saniye. Üçleri sayarken karıştırmamak adına not alabilir ya da görseli ekran görüntüsü alarak renklendirme yoluyla hesaplayabilirsiniz.

Resimde kaç tane üçgen var 30 saniye içerisinde doğru tahmin eden okuyucularımızı tebrik ederiz. Karmaşık görselleri çözmek gerçekten sizin işiniz. Tek tek hepsini sayabilecek kadar aktif bir zihne sahip olmak mükemmel bir şey olsa gerek!

Yoksa siz halen daha resimde kaç tane üçgen var sayamadınız mı? Endişelenmeyin. Sayfayı kaydırmayı burada durdurun. Çünkü resimde kaç üçgen var olduğunu bulmak için hazırlanan bulmacayı çözenler için cevaplarını kontrol etmek, çözemeyenler içinde üçgenlerin nerede olduğunu ve kaç tane olduğunu gösteren çözüm görselini şimdi sizlerle paylaşacağız.

İşte resimde kaç üçgen var sorusunun cevabı;Evet, resimde toplam 35 tane üçgen vardı. Peki, siz bu eğlenceli görsel zeka bulmacasında kaç tane üçgen var bulabildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

İlginizi çekebilir;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu