Haber

Vecdet Öz: Sinan Ogan bana ‘Erdoğan’ı desteklersek yönetim kadrosunda yer alabiliriz’ dedi

14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunun ardından dağılan ATA İttifakı’nın ortaklarından Adalet Partisi’nin Genel Başkanı Vecdet Öz, ilk tur seçimlerde aday gösterdiklerini ve yüzde 5,17’ye ulaştıklarını söyledi. oy. Sinan Ogan2. cins kararı hakkında dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.

OĞAN’IN 2. TUR KARARI İÇİN OLAY SÖZLERİ

Katıldığı canlı yayında Ogan’ın 28 Mayıs’ta yapılacak 2. tur seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği desteği dile getiren Öz, Ogan’ın bu kararı göreve gelmek için aldığını iddia etti.

“YÖNETİM KADROSUNDA DA OLABİLİRİZ”

Sinan OganAdalet Partisi ile aralarında geçen bir konuşmayı da aktaran Adalet Partisi Genel Başkanı Öz, “Nedenini sordum. Bana ‘Efendim AK Parti yüzde 49 buçuk aldı. Biz verirsek’ dedi. Temelde seçilme ihtimali yüksek, oylarımızın küçük bir kısmı bile onları tekrar iktidara getirecek, ‘İdarede olabiliriz veya yönetimde olabiliriz’ dedi.

“GAFFAR OKKAN VE KONCA KURİŞ’İN KEMİKLERİ SIZAR MI?”

Sinan OganCumhur İttifakı’na destek kararına tepki gösteren Öz, şunları söyledi: Sinan Ogan Geçmişte beyefendi ‘HÜDA-PAR’la ülkücü bir seçmeni sandığa getiremezsiniz’ dedi. 15 gün sonra ne değişti? Gaffar Okkan ve Konca Kuriş’in kemikleri sızlamıyor mu? Sinan Ogan bunun hesabını nasıl verecek?” diye sordu.

“ÜLKENİN BU DURUMU BU TÜR İLKELER DIŞI SİYASET SAYESİNDE”

Resmi bir hesap yaparak yola çıkmadıklarını ifade eden Öz, “Siyaset prensipli yapılmalı, etik olmalı. Ülkenin geldiği durum bu kadar ilkesiz siyaset yüzünden.”

“O SEÇMEN AK PARTİ’YE GİTMEK İÇİN OĞAN’A OY VERDİ”

“Şimdi Sinan Ogan 2 milyon 800 bin seçmenin karşısına nasıl çıkacak? O seçmen AK Parti’ye gitmek için Sinan Ogan’a mı oy verdi?” Öz, “Bu seçmen Sinan Ogan’a oy vermedi. Ümit Özdağ’a da bana da oy vermedi. Bu bir tepki oyu. Bizim söylemlerimize oy verdiler.”

daday-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu