Haber

Türkiye’de yılbaşı ve yeni yılın ilk günü parçalı bulutlu geçecek.

Yılbaşı ve yeni yılın ilk günlerinin yurt genelinde bulutlu ve yağışsız geçeceği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin yüksek basınç merkezinin etkisi altına gireceği kaydedildi.

Yüksek basıncın da etkisiyle yurt genelinde parçalı bulutlu ve yağışsız bir havanın etkili olması, gece ve sabah saatlerinde özellikle yurdun iç kesimlerinin sisli ve puslu geçeceği tahmin ediliyor.

Yurt genelinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği, rüzgarın yeni yılın ilk günlerinde yerel olarak hafif ve ara sıra orta şiddette eseceği tahmin ediliyor.

Yılbaşında bazı illerde beklenen hava koşulları ise şöyle:

Ankara parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah sisli ve puslu, en düşük 0, en yüksek 8 derece. İstanbul, parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah puslu ve parçalı sisli, en düşük 7, en yüksek 8 derece. en yüksek 13 derece İzmir, parçalı bulutlu puslu ve gece ve sabah yer yer sisli, en düşük 10, en yüksek 18 derece Konya, modül ve az bulutlu, gece ve sabah sisli ve puslu, en düşük 0, en yüksek 8 Antalya , çok bulutlu, en düşük 10, en yüksek 19 derece.Adana parçalı ve az bulutlu, en düşük 6, en yüksek 18 derece.Diyarbakır parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah sisli ve puslu, en düşük -1, en yüksek Yüksek 11 derece Erzurum parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah sisli ve puslu, en düşük -8, en yüksek 2 derece Trabzon, modül, az bulutlu ve açık, en düşük 7, en yüksek 13 derece.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu