Ekonomi

TPAO’nun 3 sahasının lisans süreleri 2 yıl uzatıldı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na (TPAO) ait Kırklareli, Tekirdağ, Diyarbakır, Batman ve Siirt’teki 3 sahanın lisans süreleri 2 yıl uzatıldı.

Enerji ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün petrol haklarına ilişkin kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, TPAO’nun Kırklareli, Tekirdağ, Diyarbakır, Batman ve Siirt’te sırasıyla 13 bin 330 hektar, 21 bin 997 hektar ve 18 bin 196 hektar yüzölçümüne sahip 3 sahanın petrol arama ruhsatı 2 yıl süreyle uzatıldı.

Bölgenin hidrokarbon potansiyelinin belirlenerek ülke ekonomisine kazandırılması amacıyla Kırklareli ve Tekirdağ’daki saha ile Diyarbakır’daki sahanın ruhsat süresinin 23 Eylül 2025 tarihine kadar uzatılmasına karar verildi.

Ham petrolün bulunduğu bölgedeki keşfin ticari olarak değerlendirilmesini sağlamak, sahanın geliştirilmesine olanak sağlamak ve sahanın hidrokarbon potansiyelinin ortaya çıkarılması amacıyla Batman ve Siirt’teki sahanın ruhsat süresi 20 Kasım 2025 tarihine kadar uzatıldı. Bölgeyi ülke ekonomisine kazandırmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu