Haber

TBMM Danışma Kurulu, Yargıtay’ın Can Atalay kararı için toplanacak

ANKARA – Yargıtay’ın Can Atalay kararından sonra Meclis daha da aktif hale geldi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüşmesinin ardından TBMM Danışma Kurulu’nun toplantı saati belirlendi. Kurtulmuş’un başkanlığını yaptığı danışma komitesi bir sonraki toplantıda toplanacak. Danışma Kurulu toplantısına küme başkanları ve tüm siyasi partilerin genel başkan yardımcıları ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in katılması beklenirken, Yargıtay’ın kararına ilişkin nasıl bir tavır alınacağı bu toplantıda netleşecek.

Öte yandan toplantıya HEDEP Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan da katılacak.

AK PARTİ KÜMELENMESİ TOPLANTIDA

Parti grupları Danışma Konseyi toplantısı öncesinde faaliyet gösteriyor. AK Parti grup başkan yardımcıları genel kurul öncesi değerlendirme toplantısı yaparken, toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala’nın da katıldığı öğrenildi.

CHP’nin ardından HEDEP, konunun ayrıntılı olarak görüşülmesi için genel görüşme açılması talebini TBMM Başkanlığı’na iletti.

MUHALEFETİN TEPKİSİ BİRLEŞİK OLABİLİR

Konu Genel Kurul’da gündeme gelene kadar CHP grubunun Meclis Genel Kurulu’nda nöbet tutacağı açıklanırken, diğer muhalefet partilerinin de bu nöbete katılmaları için temaslar başladı. TİP Genel Başkanı Erkan Baş, muhalefetin ortak tepkisini vermek üzere CHP, İLÂ Parti ve HEDEP küme başkan yardımcılarıyla toplantı yaptı.

SAADET Kümesi ayrıca öğleden sonra iki eşbaşkan ve milletvekilleriyle ortak basın toplantısı düzenleyecek. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu