Haber

Suudi Arabistan, Yemenlilere Hac ve Umre Yapıyor

Suudi Arabistan, bu yıl hac ve umre yapmak isteyen Yemenlilerin Sanaa Havalimanı’ndan direkt olarak Cidde’deki Kral Abdülaziz Havalimanı’na gelebileceğini duyurdu.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Yemenli hacı adaylarının Sanaa Havalimanı’ndan doğrudan Kral Abdülaziz Havalimanı’na gelme kararının, yaşanan sıkıntıyı hafifletmek amacıyla Kral Selman bin Abdulaziz’in talimatıyla alındığı belirtildi. Yemen halkının çektiği acılar.

Açıklamada, kardeş Yemen halkına verilen desteğin bir uzantısı olarak hacı adaylarının ulaşımını kolaylaştırmak ve Yemen’in çeşitli bölgelerinde ikamet eden halkın hac ve umre ziyaretlerini kolaylaştırmak amacıyla bu adımın atıldığı belirtildi. .

Yemenliler, Hac ve Umre ibadetleri için Sana’a Havalimanı’nın yanı sıra diğer hava ve kara yollarını kullanabilecek.

Yemen Enformasyon, Kültür ve Turizm Bakanı Muammer el-İryani sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Sana Havalimanı’ndan Cidde’deki Kral Abdülaziz Havalimanı’na ilk uçuşun 17 Haziran’da gerçekleştirileceğini söyledi.

2015 yılından itibaren Yemen’den hac ve umre yapmak isteyenler, iç savaş nedeniyle Sanaa Havalimanı dışında alternatif hava ve kara yollarını kullanmak zorunda kaldı.

Yemen’de İran merkezli Husiler, Eylül 2014’ten bu yana başkent Sana’a ve bazı bölgeleri kontrol ediyor. Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon güçleri, Mart 2015’ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine takviye veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu