Ekonomi

Sudan’daki Türk vatandaşları tahliye ediliyor

Hartum’daki Türkiye Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, “Sudan genelinde devam eden çatışmalar ışığında yapılan güvenlik değerlendirmeleri sonucunda, özellikle çatışma bölgelerindeki vatandaşlarımızın tahliyesine karar verilmiştir (23 Pazar). Nisan), kara yoluyla üçüncü bir ülke üzerinden ülkemize.”

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Tahliye edilecek vatandaşlarımızın 22 ile 24 saat arasında sürmesi beklenen yolculuğuna uygun olarak rahat ayakkabı ve kıyafet tercih etmeleri, pasaport ve kimlik belgeleri ile 8 kilograma kadar el bagajlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. su ve yemek.”

Vatandaşların buluşma ve hareket noktası olarak kayıtlı iki merkezin belirlendiği belirtilen açıklamada, “1. Sıra: Rotana, Al Salaam Hotel (Kalkış Saati: 06.00), 2. Sıra: Nur Camii, Kafuri (Kalkış Saati) : 06:30), 3. Sıra: Wad. Civil (Kalkış Saati: 07:30) Bu aşamada tahliye edilmek isteyen vatandaşlarımızın belirtilen saatlerde toplanma noktalarında bulunmaları ve toplanma noktalarında bulunmaları önemle duyurulur. Büyükelçiliğimizin Whatsapp gruplarını ve sosyal medya hesaplarını yakından takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu