Haber

SP Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan: Kayseri’yi milli görüş anlayışıyla yönetmek istiyoruz

Saadet Partisi (SP) Kayseri Milletvekili ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Arıkan, “Kayseri’yi yöneten arkadaşlarımız milli vizyon formasını giydikleri dönemde yaptıkları hizmetleri yapsalar ben aday olmayacağım ve yapacağım” dedi. Partimin aday göstermesini engelleyin, bozuk sistemi değiştirmediğimiz sürece o sistem, “Dümende Mahmut Arıkan ya da Memduh Büyükkılıç olsa bunun bir anlamı olmaz” dedi.

SP Kayseri Milletvekili ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Arıkan, seçim faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kayseri’nin hak ettiği değeri göremediğini belirten Arıkan, “Mevcut yöneticilerimiz 22 yıldır AK Parti adına şehrimize hizmet ediyor. Belediye başkanları 1994 ruhundan bahsediyor. 94’ten sonra da milli ruhu korudular” 2002’ye kadar vizyonumuz vardı. 2002’den sonra da milli vizyon formasını çıkardık.” Bunu söyledikten sonra o ruhu kaybettiler. 2024 yılına geldik, hala o günleri özlemle anıyorlar. Cumhurbaşkanı’nın söylediği “İstanbul’a ihanet ettik” cümlesi gündemde olmadı. Bu cümle yüzünden dünyanın hareket etmesi gerekirdi. İstanbul dediğimiz yer dünyanın ve Türkiye’nin gözbebeğidir. . Aynı cümleler Kayseri, Bursa ve Konya için de geçerli. Tüm bu kriterleri üst üste koyduğumuzda, Kayseri hak ettiği değeri alamıyor. Çok basit bir olay, Afyon’da, İstanbul’da sucuk günleri yapılıyor. Önemli markamız sosisi kaybettik. Kastamonu Milletvekili bana gelip ‘Mahmut Bey kusura bakmayın pastırma bizim’ dedi. Bu da Kayseri’nin hak ettiği yere ulaşamadığını gösteriyor diye düşünüyorum. AK Parti zihniyetinin belediyecilik açısından bugün olduğundan daha ileri gitme şansı yoktur. “Neden, çünkü geçmiş dönemden daha geriye gidiyor” dedi.

“Benim temennim Kayseri’nin bugünkü zihniyetle değil, milli görüş zihniyetiyle yönetilmesidir.”

Arıkan, “2002’den bu yana 22 yıllık performansa baktığımızda şehircilik anlamında gerilemiş durumdayız. 2002’de Kayseri, 2024’e göre çok daha yaşanabilir bir durumdaydı. Bugün çok daha huzurlu bir durumdaydı. Cinayetler var, bıçaklamalar var, uyuşturucu operasyonları var, ‘Bu nereye gidiyor’ sorusunu sorma telaşında olduğumuz için aday olduk, eğer Kayseri’yi yöneten arkadaşlarımız milli formayı giydikleri dönemde yaptıkları hizmetleri yapsalardı. Vizyon gömlek, yemin ederim ki aday olmayacağım ve partimin aday çıkarmasına engel olacağım. “Belediyenin sıkıntısını çekmekle ilgilenmiyorum. Arkadaşlarımız bu görevi kaliteli ve yetkin bir şekilde yapamadıkları için yola çıktık. Milletvekili maaşımı alıp rahat bir bölgede yaşayabilirdim. Temennim Kayseri’nin bugünkü zihniyetle değil, milli görüş zihniyetiyle yönetilmesidir” dedi.

“Süreç açısından doğru giden bir şey yok”

Aynı durumun Kayseri’deki belediyeler için de geçerli olduğunun altını çizen Mahmut Arıkan, “Aynı şey buradaki belediyeler için de geçerli. Cumhurbaşkanı’nın Hatay’da kullandığı cümleyi nereye koyacağız? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda.” 1994 yılında Refah Partisi’nde olmasa da merkezi hükümette en iyi hizmeti verdi.Şehri çöp yığınlarından kurtardı ve su sorununu çözdü.Bunu dengeli bir bütçeyle yaptı.Merkezi hükümet ile yerel yönetimlerin bir arada olduğu bir ortamda. Hükümetler aynı, denk bütçe yapamıyorlar, geçimlerini sağlayamıyorlar, borç alarak yapıyorlar, “bizimki konvertibl borç” diyorlar, oradan söyleyelim, “Eğer konvertibl borçsa neden hep oluyor?” bu üst seviyeye gitmek ister misiniz? Faiz ödemeniz her zaman üst limite doğru gidiyor” dedi.

“Milli görüşlü belediyecilik ile AK Partili belediyecilik arasında çok büyük fark var” diyen Arıkan, şöyle devam etti: “Büyükkılıç, Çolakbayrakdar, Palancıoğlu ’94’ün ruhunu yansıtacağım, 94’teki gibi belediye olacağım’ derseler ve Bunu eylemlerle ortaya koyarım, bugün adaylıktan çekileceğim. Bizim makam, mevki, koltuk hırsımız yok. Elbette orada kazanmak istiyoruz ama kazandığımızda bozulan sistemi değiştirmenin gayreti içinde olacağız.” Biz bozuk sistemi değiştirmiyoruz, o sistemin başına Mahmut Arıkan ya da Memduh Büyükkılıç otursa da bunun bir anlamı olmaz” dedi.

Belediye başkanlarının samimi olmadığını kaydeden SP Kayseri Milletvekili ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Arıkan, şunları söyledi:

“14 Mayıs’tan önce de gördük. Ağlamak üzereyken gülüyoruz ama Sayın Cumhurbaşkanımız 14 Mayıs seçimlerine giderken ‘Bundan sonra Türkiye’de yolsuzluk ve yasaklar konuşulmayacak’ dedi. 20 yıllık iktidar seçime gidiyor ve Cumhurbaşkanı şu cümlelerle başlıyor: Bir yerlerde bir yanlışlık var. 20 Bir yıl belediyeleri yöneteceksiniz, “gerçek belediyecilik” diyeceksiniz. O zaman geçmiş neydi? samimi değil. Bakalım samimiyet. Yarın adaylıktan çekileceğim. Türkiye’nin her yerinde çekileceğiz. Arkadaşlarınızın sahte milliyetçi olduğunu kanıtlamaya çalışıyorum. Su faturasının elektrik faturasını aştığı bir dönem oldu mu hiç? . Bu ay oldu. Su faturası elektrik faturasını aştı. Keşke ülkede 6 ayda bir seçim olsa ve müjdeler arka arkaya gelse. Belediye başkanı suya indirim yapmak için neden seçimi bekledi? Hükümet muhtemelen 2 ay içinde müjdeli haberi açıklayacak. Seçim vaadi değerlidir. Pek çok kişi “Çıkmazı açıyor. İktidarın oy kaybetmesini engelleyecek tek şey seçimler ve verdiği sözler. 50 gün içinde başka güzel haberler de gelecek ve 1 Nisan’dan itibaren bu müjdeler bizden gelecek.” – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu