Ekonomi

Rinoplastide yeni trend piezo yöntemi

Medicana Sağlık Kümesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Enver Ferruh İnan, burun estetiğinde yeni trendin “piezo” yöntemi olduğunu ve kırma işlemi yapılmadan ameliyatın gerçekleştirildiğini belirtti.

Medicana tarafından yapılan açıklamada, bireylerin en çok başvurduğu estetik operasyonların başında rinoplastinin yer aldığına değinildi.

Kişilerin hem estetik kaygılar hem de sağlıklı nefes alma ve koku alma için uzman doktorların kapısını çaldıkları vurgulanan açıklamada, burun estetiği ameliyatlarının gelişen teknolojinin de etkisiyle her geçen gün daha pratik hale geldiğine dikkat çekildi. Açıklamada, “piezo” işleminin son dönemin trend estetik operasyonları arasında yer aldığı kaydedildi.

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. İnan burun estetiğinde “piezo” sistemin katkılarından bahsetti.

İşlemin piezo adı verilen bir cihazla yapıldığına ve adını da bu cihazdan aldığına dikkat çeken İnan, cihaz sayesinde burun estetiğinde kırma işleminin yapılmadığını belirtti.

Yumuşak dokuya zarar vermez

Burun estetiği operasyonlarında piezo cihazının avantajlarını sıralayan İnan, cihazın cilt ve damarlar dahil hiçbir yumuşak dokuya zarar vermediğini vurguladı. İnan, “Bu yöntemde ultrasonik dalgalar ile kemik daha düzgün kesiliyor ve daha az travma oluşturuluyor. Kemik kırma yönteminde oluşabilecek hasar riski en aza indiriliyor. Kemikler tam olarak çizgi üzerinde kesilebiliyor. Bu da iyileşmeye katkı sağlıyor. daha iyi bir sonuç.” değerlendirmesini yaptı.

Ameliyat sonrası yüzdeki düzleşme sürecine dikkat çeken İnan, şu bilgileri verdi:

“Piezo yöntemi ile yapılan operasyon sonrasında ağrı, şişlik ve morarma gibi postoperatif şikayetler çok nadir görülür. Hastaların operasyon sonrası daha rahat bir dönem geçirmesi sağlanır. Hastalar operasyondan 1 gün sonra günlük hayatlarına devam edebilir.”

Ciddi kronik veya psikiyatrik hastalığı olmayan herkesin piezo yöntemiyle burun estetiği yaptırabileceğini vurgulayan İnan, kadınlara 17, erkeklere ise 18 yaşından sonra burun estetiği yapılabileceğini söyledi.

Teknolojinin gelişmesiyle burun estetiği operasyonunun kolaylaştığını belirten İnan, bu operasyonların alanında deneyimli doktorlar tarafından yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

dalaman-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu