Haber

PENDİK’TE HASTANEDE GÜVENLİK GÖREVLİSİNE SALDIRI

MARMARA Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Ünal Atmaca, park tartışması sonrası hasta yakınının saldırısına uğradı. Olay anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 25 Kasım Cuma günü saat 08.45 sıralarında yaşanan olayda teze nazaran; hastanede güvenlik vazifelisi olarak çalışan Ünal Atmaca, hasta yakını Sayın K.’ya aracını ambulans alanına koyduğu için uyarıda bulundu. Uyarıları dikkate almayan hasta yakını Muhterem K., görevli Atmaca’yla tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Sayın K. güvenlik vazifelisi Ünal Atmaca’ya saldırdı. Muhterem K. ve Ünal Atmaca yere düşerken diğer güvenlik görevlileri olaya dahil oldu. Kavga bir süre devam etti.

Hastane polisinin olay yerine ekip çağırması üzerine hasta yakını Muhterem K. gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Yüzünde ve ellerinde darp izi bulunan güvenlik Ünal Atmaca ise hastanede tedavi altına alındı.

‘UYARDIĞIM İÇİN DİREKT SALDIRDI”

Hasta yakını tarafından darp edilen Ünal Atmaca, ? Görev yaptığımız sırada ambulans bölgesine bir araç park edildi. Bende uyararak araç sürücüsünü otopark tarafına yönlendirdim. Uyarılarım üzerine benim yanıma gelerek bana saldırıp darp etti. İş görmez hale gelerek rapor aldım. Karşılık vermedim. Direkt saldırdı. Şikayetçi oldum. Yüzüm ve ellerim yaralandı” dedi.

‘HASTANE ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI”

Öte yandan yaşanan olaydan sonra Öz Sıhhat İş Sendikası üyeleri ile hastanede çalışan güvenlik vazifelileri hastane önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada Öz Sıhhat İş Sendikası İstanbul 3 Nolu Şube Lideri Ergin Balekoğlu, ? Sıhhat ortamının geldiği bu nokta bizleri derinden üzmektedir. Sıhhat çalışanları ağır iş yükü altında çalışırken hastaların yanında çalışanların güvenliğini koruyacak sıhhat siyasetleri istiyoruz. Şiddet uygulamayı hak aramaktan zanneden hasta ve hasta yakınlarını kabul etmiyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu