Haber

Özbekistanlı kadın fuhuşa zorlandı, bebeği satılmaya çalışıldı

Esenyurt’ta fuhuş yapmaya zorlanan ve doğmamış bebeği satılmak istenen Özbekistanlı Muxlısakson Karımova, ilaç kullandığı sırada darp edildi ve düşük yaptı. Saldırganlar o anları cep telefonlarıyla kaydetti. Görüntüleri alan Kerimova, polise giderek şikayetçi oldu. Çocuğunu düşük yapıp tuvalete attığı öğrenilen Kerimova gözaltına alınırken, diğer 2 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Olay, önceki gün Esenyurt’ta meydana geldi. Özbekistanlı Muxlısaxon Karımova, Yunus Emre D. ve bir başka kişinin kendisini fuhuşa zorlayarak pasaportuna el koyduğunu iddia ederek polise giderek şikayette bulundu. Karımova delil olarak Yunus Emre D.’nin çektiği ve bir mesajlaşma platformunda paylaştığı dövüldüğü anın görüntülerini sundu. Polis ekipleri, Kerimova’nın ilaç alarak kürtaj yaptırdığını tespit ederek Avcılar’daki bir otelin tuvaletine attı. Şüpheli Yunus Emre D. ve yanındaki şahsın yakalanması için çalışma başlatan ekipler, Kerimova’yı gözaltına aldı.

EV KARŞILIĞI ÇOCUK SAHİBİ OLMAYA GELDİ

İşlemler için polis merkezine götürülen Karımova’nın, çocuk sahibi olmak isteyen Soner ile Özbekistan’da yaşarken tanıştığını söylediği öğrenildi. Kadının, Soner’in “Gel benimle çocuk yap, karşılığında sana ev vereceğim” dediğini ve ardından Türkiye’ye geldiğini belirttiği kaydedildi. Kerimova’nın Türkiye’ye geldikten sonra Soner’den hamile kaldığı, bir süre aynı evde kaldıkları ancak baskı nedeniyle kaçtıkları belirlendi. Evden kaçtıktan sonra ilk olarak Fatih’teki bir işyerinde çalışmaya başlayan Karımova, birlikte çalıştığı kadından çocuğunu satmasını istedi. Ancak kadın çocuğu satmadı. Karımova daha sonra Esenyurt’a giderek burada Yunus Emre D. ile tanıştı.

FAHİŞE ZORLADILAR VE ÇOCUĞUNU SATMAK İSTEDİLER

Yunus Emre D. ve bir arkadaşı pasaportuna el koyarak Kerimova’yı fuhuşa zorladı. İki kişi Kerimova’nın rahmindeki bebeği de satacaklarını söyledi. Ancak bir süre sonra Kerimova’nın ilaç kullandığı ve karmındaki 4 aylık bebeği düşük yaptığı ve kaldığı Avcılar’daki otelin tuvaletine attığı belirlendi. Kerimova’nın düşük yaptığını öğrenen iki kişi, kadını döverek hesap verdi. O anları kaydetti. Bu kayıtları bir mesajlaşma platformunda paylaştı. Polis, görüntüleri çeken kişilerin yakalanması için çalışma başlattı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Kerimova, adliyeye sevk edildi. Kerimova adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

O ANLARI CEP TELEFONUYLA KAYDETTİLER

Öte yandan Kerimova’nın darp edildiği anlara ait görüntüler de ortaya çıktı. Görüntülerde şüphelilerin, Kerimova’dan düşük yaptığı çocuğun hesabını sorduğu, kadına küfür edip vurduğu, araçtan inerken Kerimova’ya tekrar araca binmesi için baskı yaptığı anlar yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu