Haber

Oruçreis Kentsel Dönüşümde sona gelindi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iş birliğiyle yürütülen 300 milyon TL değerindeki ödüllü 572 konutluk Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesinde inşaatlar artıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, uzlaşma görüşmelerini tamamlarken, 1. Etap inşaatı devam eden 572 konutluk Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi’ne ait alanda hak sahipleri ile kura çekti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, konutları kura ile belirlenen hak sahiplerinin mevcut taşınmazlarının Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ait olmaya devam ettiğini vurguladı.

“PROJELERİMİZ TAM HIZLA DEVAM ETMEKTEDİR”

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’de konforlu ve huzurlu yaşam alanları sunacak kentsel dönüşüm projelerine değer verdiklerini belirterek, “Güvenli, sosyal ve ekonomik değerler geliştirecek ve en önemlisi de kentsel dönüşüm uygulaması olan Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projemiz; afet riskine karşı önlem almak için tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında 2023 yılı bahar aylarında hak sahiplerimize konutlarını teslim edeceğiz. Projenin ikinci etabı Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte yürütülmekte olup projelendirme çalışmaları gelmiştir. sonuna kadar.”

Büyükkılıç, Oruçreis Kentsel Dönüşüm 2. Etap projesinin 2+1 ve 3+1 bağımsız bölüm olarak tasarlanacağını ve hak sahipleriyle barınması amacıyla 26 blokta 618 konuttan oluşacağını belirtti.

“ORÜÇ REİS” PROJESİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 7. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’nde Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Oruç Reis Projesi ile “En riskli bölge ilan eden belediye” ödülünün sahibi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu