İş

NXP ve NVIDIA yapay zeka modeli dağıtımında iş birliği yapıyor

EINDHOVEN – NXP Semiconductors N.V. (NASDAQ: NXPI), NVIDIA’nın eğitilmiş yapay zeka (AI) modellerini NXP’nin uç işleme cihazlarına entegre etmek için NVIDIA ile bir işbirliği yaptığını duyurdu. Bu entegrasyon, artık NVIDIA’nın TAO Toolkit API’lerini içeren NXP’nin eIQ makine öğrenimi geliştirme ortamı tarafından kolaylaştırılıyor ve NXP’yi uçta yapay zeka modeli dağıtımı için böyle bir doğrudan entegrasyon sunan ilk yarı iletken satıcısı olarak işaretliyor.

Ortaklık, geliştiricilere yapay zeka modellerini pazara sunmaları için kolaylaştırılmış bir süreç sunarak yapay zeka geliştirmeyi hızlandırmayı amaçlıyor. Geliştiriciler, NVIDIA TAO Toolkit’i eIQ makine öğrenimi geliştirme ortamına dahil ederek önceden eğitilmiş yapay zeka modellerinden yararlanabiliyor ve bunları transfer öğrenimi yoluyla özelleştirebiliyor. eIQ ortamı, bir yazılım paketi, çıkarım motorları, sinir ağı derleyicileri ve optimize edilmiş kitaplıklarla dağıtım sürecini basitleştiriyor.

NXP Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Endüstriyel ve IoT Edge Genel Müdürü Charles Dachs, NVIDIA’nın yapay zeka modeli eğitimi ve testindeki uzmanlığı ile NXP’nin endüstriyel ve IoT edge inovasyonundaki deneyimini birleştirerek yaratılan sinerjiyi vurguladı. NVIDIA Robotik ve Uç Bilişim Başkan Yardımcısı Deepu Talla da bu işbirliğinin yapay zeka modeli oluşturma ve dağıtma süreçlerini basitleştirdiğini vurguladı.

eIQ yazılım geliştirme ortamı, NXP’nin çok çeşitli mikrodenetleyicileri ve mikroişlemcilerinde yapay zeka algoritmalarını destekler ve NXP’nin MCUXpresso SDK ve Yocto Project Linux geliştirme ortamlarına entegre edilmiştir. NVIDIA TAO API’lerinin eIQ’ya eklenmesi, model eğitimi, optimizasyonu ve dağıtımı için birleşik bir platform vaat ediyor.

NVIDIA TAO, önceden eğitilmiş modellerden oluşan bir koleksiyonla API odaklı bir iş akışı sunarak kullanıcıların çıkarım verimini artıran optimizasyonlarla özel yapay zeka modelleri oluşturmasına olanak tanır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu