Haber

Niğde afet bölgesi ilan edilecek

Niğde afet bölgesi ilan edilecek

NİĞDE – Niğde’nin en işlek caddesi olan Paşakapı caddesindeki bazı apartmanların hasar gördüğü ve yıkım kararı verileceği iddia edildi.

Bölgedeki vatandaşlarla bir araya gelen Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Çayır Mahallesi’ndeki ağır hasarlı binalardan tahliye edilen vatandaşlarla görüşmeye geldi.

“Niğde Afet Bölgesi ilan edilecek”

Hasar gören binalardan tahliye edilen vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Özdemir ve Yardımcısı Ergün açıklamalarda bulundu.

Ağır hasarlı binaların boşaltılması gerektiğine değinen Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Ağır hasarlı binaları boşaltmamız gerekiyor. Buna AFAD karar veriyor. Niğde önümüzdeki hafta yüzde 99 Afet Bölgesi ilan edilecek. Mağdurlarımıza çağrım, en kötü ihtimalle üniversitemizin yurtlarına yerleştireceğiz, kimse yok. “Afet bölgesi ilan edildiğinde devletimiz maddi yardımlara başlayacak” dedi.

Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün;

“Hasar gören binalara tekrar itiraz edilebilir. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri yeniden değerlendirme yapıyor. Yurtlarda yerimiz boş, deprem bölgesinden 5 bin vatandaşımız yurtta kalıyor. Yurtlarda kimseyi dışarıda bırakmıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu