Teknoloji

İsrail, Suriye’deki Dimas Havalimanı yakınlarına saldırı düzenledi

Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Vadim Kulit,Basın açıklamasında, İsrail Hava Kuvvetlerine ait iki taktik savaş uçağı F-35’in, Golan Tepeleri’nin güney kısmından Dimas Havaalanı bölgesindeki askeri altyapı tesislerine dört güdümlü bombayla hava saldırısı düzenlediği açıklandı. Suriye hava sahasına girmeden

İsrail’in önceki gün Suriye’nin başkenti Şam kırsalında birçok noktaya hava saldırısı düzenlediği iddia edilmişti.

Suriye haber ajansı SANAAskeri bir kaynağa dayandırılan haberde, İsrail güçlerinin yerel saatle 01.05’te Şam kırsalındaki bazı noktalara hava saldırısı düzenlediği iddia edildi.

Haberlerde, ” Hava savunma sistemlerimiz Golan Tepeleri’nden gelen düşman füzelerini önledi ve çoğunu düşürdü. Saldırıda maddi hasar meydana geldi“ifadeleri kullanıldı.

İsrail’in dün Şam’ın Mezze Havalimanı ve Seyyide Zeynep Mahallesi’ne hava saldırısı düzenlediği iddia edilmiş ancak Suriye yönetiminden saldırıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Saldırıya ilişkin İsrail yetkililerinden herhangi bir açıklama yapılmadı.

Şam ve kırsalında Lübnan Hizbullahı unsurlarının yanı sıra Suriye ordusu ve İran merkezli terör gruplarının da bulunduğu iddia ediliyor.

İsrail, iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana Suriye’de zaman zaman İran destekli gruplara ve Suriye ordusuna ait olduğunu iddia ettiği askeri noktalara saldırılar gerçekleştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu