Haber

İç Anadolu ve Orta Karadeniz Bölgesi’nde sağanak yağış bekleniyor

İç Anadolu ve Orta Karadeniz Bölgesi’nde sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bu gece itibarıyla Sinop, Samsun, Ordu, Amasya, Tokat, Çorum, Kastamonu’da yerel olarak kuvvetli (metrekare başına 21-50 kilogram), Samsun’un doğusu ve batısı yer yer kuvvetli. Ordu. Kuvvetli (metrekare başına 51-75 kilogram) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların olduğu iddia ediliyor.

Yağışların pazartesi sabahına kadar aralıklarla etkili olması bekleniyor.

Ayrıca yarın günün ilk saatlerinden itibaren aralıklı ve lokal olarak Ankara’nın İç Anadolu’nun kuzeyi ve doğusu, Eskişehir’in güneyi ve doğusu, Konya’nın kuzeyi, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Niğde. Kuvvetli (metrekare başına 21-50 kilogram) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Ankara’da yerel sağanak yağış

Başkentte bu akşamdan itibaren güney ilçelerden başlayarak il genelinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kilogram), güney ve güney kesimlerde çok kuvvetli (metrekare başına 51-75 kilogram) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. doğu ilçeleri.

Yağışların yarın akşam saatlerine kadar aralıklı ve yerel etkili olacağı tahmin ediliyor.

Orta Karadeniz, İç Anadolu ve Başkent’te görülecek yağışlar nedeniyle sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış sırasında kuvvetli rüzgar, yerel dolu gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu