Teknoloji

Horizon Call of the Mountain Karakterimiz, Eski Bir Shadow Carja’ymış

Horizon Call of the Mountain hakkında yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşımda bulunan Guerrilla Games, karakterimizin geçmişi hakkında bilgiler sundu. Ayrıntılar haberimizde.

PlayStation VR2 için geliştirilmekte olan Horizon Call of the Mountain, aygıt ile birebir gün yani 22 Şubat 2023 tarihinde piyasada olacak. Guerrilla Games ve Firesprite iştiraki ile geliştirilen oyunda, bu sefer Aloy hanımın rolünde olmayacağız. O denli ki, bu sefer külliyen farklı ve şimdiye kadar görmediğimiz bir karakterin yerine geçeceğiz.

Horizon Call of the Mountain Karakterimiz Ryas’ı Tanıyalım

Twitter üzerinden bahse ilgili olarak bir paylaşımda bulunan Amsterdam merkezli stüdyo, eski bir Shadow Carja üyesi olan Ryas isimli bir karakteri canlandıracağımızı söyledi.

Usta bir tırmanışçı, maharetli bir savaşçı ve makine avcısı haline geldiği Shadow Carja kabilesinde geçirdiği vakitte pek çok pişmanlığının da olduğu ve kendisine olan itimadını kaybettiği söylenen Ryas, geçmişteki aksiyonlarının de dünya tarafından göz arkası edilmeyeceğinin farkındaymış. Eski kabilesinden kimi teçhizatları saklamış olsa da, üzerinden işaretini ve sembolünü kazımış. Senaryo boyunca ise onurunu geri kazanmak gayretinde olacakmış.

Shadow Carja, esasen Carja kabilesinden ayrılan bireylerin oluşturduğu öbür bir kabile oluyor. Eski Güneş Hükümdarı Jiran tahttayken, öbür kabilelere açılan savaş Carja tarafından destekleniyordu. Ne var ki oğlu Avad tahta geçtiğinde, babasının yol açtığı şiddete bir son verme kararı almıştı. Carja içerisinde bu karara katılmayan bireyler, ayrılarak Shadow Carja kabilesini kurmuşlardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu