Yaşam

Hindistan’ın Başkentinde Hava Kirliliği Nedeniyle Hayat Neredeyse Durdu: İnşaatlar Yasaklandı, Okullar Kapatıldı

Hindistan’ın hava kirliliğiyle mücadelesi devam ederken, ülkenin başkenti Yeni Delhi Bir kez daha kör oldu. Zehirli duman bulutu kentin üzerinde battaniye gibi yayılırken, önümüzdeki günlerde sürecin daha da kötüleşmesinden korkuluyor. Kentte inşaat çalışmaları ve eğitim durmuş, maskesiz dışarı çıkmak mümkün değil.

Hava tehlike sınırının 10 katı kadar kirlendi

Hindistan’daki yetkililer hava kirliliğini azaltmak için Tüm çabalara rağmen ülke her yıl bu dönemde ciddi çevre krizleriyle boğuşuyor. Özellikle Yeni Delhi çevresindeki şehir ve köylerde çiftçiler, kalan bitkisel atıkları ortadan kaldırmak için yakma yöntemini kullanıyor. Bunun sonucunda atmosfere yükselen parçacıklar ve duman, daha soğuk bir bölge olan Yeni Delhi üzerinde ağırlaşarak bu duman pusunun ortaya çıkmasına neden oluyor.

Salı günü ülkenin ana çevre izleme kurumu. SAFAR’ın Onun açıklamasına göre Yeni Delhi’deki hava kalitesi endeksi 400 partiküle ulaştı. Bu, bölgedeki havada tehlike seviyesinin 10 katının üzerinde partiküllerin olduğu anlamına gelmiyor. Bugün kentte üst üste 5. gün kötü hava koşulları görüldü ve kentte hem inşaat hem de eğitim faaliyetleri durduruldu.

Yetkililerin çabaları sonuç vermiyor

Hindistan’da yetkililerin yürüttüğü çalışma kapsamında benzin veya dizel yakıt kullanan araçlarla şehre girenlere 240 dolar para cezası uygulanıyor. Ayrıca şehrin her yerinde su çeşmeleri ve çeşmeler bulunmaktadır. duman önleyici sistemler Yetkililer hava kirliliğini durdurmaya çalışıyor. Yeni Delhi çevresindeki şehirlerde yaşayan çiftçilere de atıkları yakmak yerine makinelerle yok etmeleri için maddi destek veriliyor.

Hindistan’da insanlardan zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları isteniyor, ancak dışarı çıktıklarında maske takmak Beklemek. Ülkede yaşanan bu sorun nedeniyle hava temizleme sistemlerine olan talep de artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu