Ekonomi

Europower Enerji’nin halka arz tarihleri ​​belli oldu

Investing.com – SPK’dan geçen hafta halka arz onayıÖdül alan Europower Enerji’nin defter tutma adımı bu hafta gerçekleşecek.

KAP’a yapılan bildirimde Europower Enerji’nin halka arzının 12 – 13 – 14 Nisan tarihlerinde 3 gün süreceği açıklandı. Halka arzda 1 TL nominal değerli paylar 40,6 TL sabit fiyattan satışa sunulacak.

Halka arz yoluyla mevcut sermayesini 45 milyon TL artıracak olan şirket, 5 milyon TL nominal değerli hisselerin ortak satışı yoluyla satılacak. Aşırı talep olması halinde şirket ortağının 10 milyon TL nominal değerli hisseleri yeniden satılacaktır.

Bireysel ve şirket çalışanlarına eşit dağıtım sistemi ile satılacak paylar için açıklanan tahsisat setine göre payların %80’i yerli bireysel yatırımcılara, %3’ü şirket çalışanlarına ve %17’si yerli kurumsal yatırımcılara tahsis edilecek.

Halka arzın gerçekleşmesini takiben halka açıklık oranı %27,3 olacak ve hisselerin tamamı satıldığında halka arzın büyüklüğü yaklaşık 2,4 milyar TL olacak.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu