Haber

Euro NCAP’ten Skoda Octavia’ya tam not

skodaOctavia, 2022 için daha kapsamlı Euro NCAP çarpışma testlerinde tekrar 5 yıldız almayı başardı.

Markanın dünya çapında en çok satan modeli olan Octavia, güvenlikten ödün vermeden toplam puanın yüzde 81’ini aldı. Octavia modellerinin önceki iki nesli de maksimum puanları almayı başarmış ve bu gelenek yeni nesilde de devam etmiştir.

Bu sonuçlarla 2008 yılından bu yana 14 yeni Skoda modelinin tamamı da beş yıldız alarak dikkatleri üzerine çekti. Sınıfının en güvenli araçlarından biri olan Octavia, yetişkin yolcu korumada yüzde 86, çocuk yolcu korumada yüzde 84 puan almayı başardı. Güvenlik asistanları alanında da güncellenen Octavia, puanını yüzde 80’e çıkardı.

Skoda, güvenliği kanıtlanmış Octavia modeline sürücü ve ön yolcunun ortasına merkezi bir hava yastığı ekledi ve aynı zamanda diz hava yastığını standart olarak sunmaya başladı. Aynı zamanda bisikletler de dahil olmak üzere kavşaklarda kaza riskine karşı otomatik frenleme sağlayan en yeni nesil sürücü destek sistemleri, Octavia modelinin tüm yol kullanıcılarının güvenliğine verdiği değerin altını çizdi. Aynı zamanda sürücü yorgunluk alarmı da rastgele bir sorun algıladığında sesli ve görsel uyarı vererek tehlikelerin önlenmesine yardımcı oluyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu