Haber

Eskişehir’de rehin alma ve yaralama olaylarına ilişkin sanıkların yargılanmasına devam edildi.

Eskişehir’in Mahmudiye ilçesinde geçen yıl mart ayında meydana gelen silahlı saldırı ve yaralama olaylarına ilişkin sanıkların yargılanmasına devam edildi.

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Sabahattin Y. (22) ile tarafların avukatları katıldı.

Savunmasını yapan sanık Sabahattin Y, “Suç işleme kastı ile hareket etmedim. Amacım kimseye zarar vermek değildi. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum” dedi. dedim.

Cumhuriyet savcısı, vakıfla ilgili mütalaasında, sanıkların “evden veya işyerinden yağma” ve “cebir, tehdit veya kandırma yoluyla kişi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından 25 yıldan 47 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Tez ofisi, “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan karar verilmesine yer olmadığı yönünde görüş bildirdi.

Mahkeme heyeti sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Mesudiye Mahallesi’nde yaşayan Sabahattin Y, geçen yıl 23 Mart’ta jandarma ekiplerinin elinden kaçarken önce benzin istasyonu çalışanı Halit Aladağ’ı ardından da İrfan Poltara’yı kahvehanenin önünde tüfekle rehin aldı.

Bu şahısları ayağından vuran Sabahattin Y., jandarmanın “teslim ol” davetine elindeki tüfekle karşılık vermesi üzerine bacağından vuruldu. Sabahattin Y., tedavisinin ardından tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu