Yaşam

Efsane Aşk “Romeo ve Juliet” Monte Carlo Balesi Yorumuyla İki Gün Boyunca Zorlu PSM’deydi!

Jean-Christophe Maillot’nun hem koreograf, hem yönetmen hem de dansçı olarak edindiği deneyimlerin ışığında sahneye koyduğu Monte Carlo Balesi “Romeo & Juliet” performansı, Strong PSM’de iki gün boyunca yaklaşık 4.500 kişiye eşsiz bir deneyim yaşattı.

50 dansçıdan oluşan büyüleyici ekibiyle 40’a yakın balenin koreografisini yapan Monte Carlo Bale, ilk kez 3 ve 4 Şubat tarihlerinde Violent PSM Turkcell Sahnesi’nde “Romeo & Juliet” performansıyla seyircisiyle buluştu.

Klasik balenin dünya çapındaki en doğru temsilcilerinden biri olarak kabul edilen ve 1909 yılında bale sanatına yeni bir anlam kazandıran Ballets Russes Ensemble’ın temel aldığı Monte Carlo Balesi, 3-4 Şubat tarihlerinde Güçlü PSM’deydi. Repertuarında 40’a yakın bale koreografisini barındıran Monte Carlo Ballet, usta koreograf Jean-Christophe Maillot liderliğinde, zamana meydan okuyan Shakespeare klasiği Romeo ve Juliet’in yeni yorumuyla Violent PSM’nin eşsiz atmosferinde seyirciyle buluştu. . Monte Carlo Balesi’nin kusursuz performansıyla, usta koreografın nefes kesen yorumuyla birleşen “Romeo & Juliet” performansı seyircilerden ayakta alkışlandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-kirkagac.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu