Ekonomi

Dışişleri Bakanlığı’ndan İsrail’e sert tepki: İftiraları kendi suçlarını örtemeyecek

Dışişleri Bakanlığı, “İsrail Başbakanı Netanyahu ve İsrail Dışişleri Bakanı Cohen’in Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında asılsız iftiraları”na ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Filistin halkına karşı uyguladığı zulüm ve katliamlarla “tarihin karanlık sayfalarına giren” İsrailli yetkililerin hukuk hakkında söz hakkına sahip olmadığı vurgulandı.

“Gerçeklerin ifade edilmesinden rahatsız olan Binyamin Netanyahu ve Eli Cohen’in Cumhurbaşkanımıza yönelik asılsız iftiraları, kendi suçlarını örtmeye yetmeyecektir.” İfadesinin kullanıldığı açıklamada, “İnsanlık vicdanındaki meşruiyetini zaten kaybetmiş olan İsrailli yetkililerin, tüm dünyanın gözü önünde hastaneleri bombalayarak, kadın ve çocukları öldürerek işledikleri suçları örtbas edemeyeceği belirtildi. ve dikkati dağıtamaz.”

Açıklamada ayrıca şunlara dikkat çekildi:

“Dünya kamuoyunda derin infial uyandıran bu insanlığa karşı suçların azmettiricileri ve failleri er ya da geç yargılanacaktır. Türkiye, Gazze’deki katliama karşı çıkmaya ve Filistin halkının haklı davasına destek vermeye devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu