Ekonomi

Depremden etkilenen çiftçilerin borç ertelemesi yeniden düzenlendi

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) tarafından depremden zarar gören illerdeki çiftçilere düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kararla, 6 Mart’ta meydana gelen depremlerde zarar gören bazı illerdeki tarım üreticilerine Ziraat Bankası ve TKK tarafından düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin kararlar kapsamında kredi borçlarının ertelenmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı’nda değişiklik yapıldı. Şubat.

Buna göre kararın kapsamını düzenleyen “Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illeri ile bağlı ilçelerinde” ibaresi “afet ilan edilen yerlerde” şeklinde değiştirildi. alanlar”. Tasfiye edilecek alacakların tahsiline kadar geçen süre ibaresi formda düzenlenmiştir.

Erteleme döneminde Banka ve TKK tarafından ertelenen tarımsal kredi borçlarına vade/taksit vade/hesap döneminden başlamak üzere faiz uygulanmayacaktır. Yatırım kredilerinde ödenmeyen tüm taksitler bir yıl süreyle ertelenecek, ancak tasfiye edilecek Alacaklar Hesabına intikal edene kadar süresi içinde kalan taksitler için ve tarihinden itibaren 1 yıl içinde vadesi gelen taksitler için faizsiz erteleme uygulanacaktır. 6 Şubat.

Diğer taksitler için güncel faiz oranları ve indirimler uygulanmaya devam edilecektir. Karar 6 Şubat’tan itibaren yürürlüğe girdi. (HABER MERKEZİ)

golhisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu