Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öngördüğü 2 bin işçi alımı süreci başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz Gazı’nın devreye alma töreninde hediye ettiği TTK’ya 2 bin madenci satın alma sürecinin eylül ayında başlayacağı açıklandı. GMIS Başkanı Hakan Yeşil, Zonguldak’tan 500, Bartın’dan 400 ve Karabük’ün Yenice ilçesinden 100 kişinin alınacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Nisan’da Filyos ilçesinde düzenlenen Karadeniz Gazı’nın işletmeye alma töreninde Türkiye Taşkömürü A.Ş.’ye 2 bin işçi alımı müjdesini verdi. Bu süreçte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının çalışmalarını tamamladı. GMIS Genel Lideri Hakan Yeşil, 2 bin kişinin işe alım sürecinin sona erdiğini belirtti. Zonguldak’tan 1.500, Bartın’dan 400 ve Karabük’ün Yenice ilçesinden 100 personel alımı yapılacağını belirten Yeşil, başvuruların eylül ayında başlayacağını duyurdu.

Genel Lider Hakan Yeşil, “Cumhurbaşkanımızın bin işçi ve iki bin personeli açıkladığı günden bu yana kurumun faaliyete geçmesi için çalışıyoruz. Biz siyasiler, yani başkanlığımız işe başlama konusunda çelişkiler yaşadık. Kimin kim olduğu konusunda tartışmalar oldu. Hangi bölgeden girecek. Tabii dün itibariyle süreç sona erdi. “1500 arkadaşımız Zonguldak’tan, 400 arkadaşımız Bartın’dan ve 100 arkadaşımız Karabük’ün Yenice ilçesinden 2 bin arkadaşımız başlayacak” Türkiye Taşkömürü A.Ş.’da çalışıyor Üretime katkı sağlayacaklar. Türk İş Liderimize ve yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.

Başvuruların eylül ayında başlayacağını belirten Başkan Yeşil, “Mevzuatla ilgili çalışmalarımız var. Tam olarak netleşmedi. Üzerinde de çalışmalar var. Deneme süreleri, çalışma süreleri ile ilgili çalışmalarımız var. Yenisini diyemeyiz. Bir ay sonra devam edemeyecek arkadaşlarımızın yerini alacaklar. Ufak bir kasvet kaldı. Eylül ayı içerisinde başvurular başlayacak. Kesin bir tarih yok.” -ZONGULDAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu