Haber

Çin donanmasına ait eğitim gemisi iyi niyet ziyareti için Filipinler’e yanaştı

Uzak denizlerde öğrenci eğitimi ve ziyaret görevinde bulunan Çin donanmasına ait eğitim gemisi Qi Jiguang (Gövde 83), Filipinler’de üç günlük bir iyi niyet ziyareti için Çarşamba sabahı Manila’daki Güney Limanı’na vardı.

Çin’in Manila Büyükelçisi Huang Xilian, Filipinler’deki Savunma Ataşesi Li Jianzhong, Filipinler’deki Çin Büyükelçiliği çalışanı Li Jianzhong, Çinli şirketlerin temsilcileri, yerel Çinli dernekler ve Çinli öğrencilerin yanı sıra Filipin donanması temsilcileri de dahil olmak üzere 300’den fazla kişi Qi’ye bindi. Jiguang gemisi. limanda buluştu.

SES (Çince): ZHANG YONGYAN, Yurt Dışı Çince:

“Qi Jiguang gemisini Manila’da gezdirmek benim için büyük bir zevk. Filipinler’de yaşayan bir Çinli olarak müreffeh vatanımla gurur duyuyorum.”

Ziyarette Qi Jiguang’ın komutanları Filipin donanması komutanı ve Filipin Milli Savunma Bakanlığı yetkililerine nezaket ziyaretinde bulunacak ve Filipin donanmasının vereceği karşılama yemeğine katılacak.

Çinli mürettebat ayrıca Filipin donanma gemilerini ziyaret edecek ve donanma subaylarıyla dostça kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunacak.

Qi Jiguang gemisi ilk kez Filipinler’i ziyaret ediyor. Gemi, limanda kaldığı süre boyunca halka açık olacak. Güvertede ayrıca bir resepsiyon düzenlenecektir.

Adını Çin’in Ming Hanedanlığı’nın ulusal kahramanı Qi Jiguang’dan alan gemi, ülkenin en büyük ve en modern yerli profesyonel eğitim gemisi olarak Şubat 2017’de hizmete girdi.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Manila’dan bildiriyor. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu