Haber

Çetinkaya aşkı Karamürsel’de geceyi aydınlattı

Millet İttifakı Karamürsel Belediye Başkanı Adayı Mesut Çetinkaya Çamçukur mahallesinde büyük ilgi gördü. Meşalelerle karşılanan Çetinkaya, herkesi tek tek selamlayarak, gördüğü ilgiden dolayı teşekkür etti. “Akçat’ta doğup büyüdüm” diyen Çetinkaya, şöyle devam etti: “Bu akşam gördüğüm kalabalık karşısında sizlerle bir kez daha gurur duydum. Beni bilirsiniz, aday olan bir kardeşiniz olarak buraya geldim. Karamürsel Belediye Başkanı için.

 

YÜZLERİNİ ‘KARA’ ÇEVİRECEĞİZ

Siyasetteki tek amacım beni 20 yıldır tanıyan herkese kardeş olmaktı. Çünkü okuduk, araştırdık, baktık. Aliye İzzet Begoviç, “İyi bir Müslüman olmak için bile iyi bir insan olmanız gerekir.” İyi bir belediyeci olsak da iyi bir insan olacağız, iyi bir organizatör olsak da iyi bir insan olacağız. “Anne ve babalarımızın yüzünü beyaza çevireceğiz” dedi.

 

“20 YILLIK GEÇMİŞİMİZ VAR”

“Cumhurbaşkanımız İsmail Yıldırım’ın büyük desteğini aldım” diyen Çetinkaya, şöyle devam etti: “Teşkilatımızda 20 yıllık bir geçmişimiz var. Cuma akşamı bir telefon aldım, İl Başkanımız aradı; “Mesut belediye başkan adayımız oldun” dedi. Zamanımız kısıtlı, çalışmamız gerekiyor. 20 yıldır konuşmalar yapıyorum, yazılı konuşmalar yapıyorum. Ama huzuruna çıkmadan önce, asla konuşmaya hazırlanmayacağımı söyledim. Çamçukur’da ne konuştuysam Akçat’ta da onu konuşurum.

 

SORUMLULUĞUMUN BİLİYORUM

Elbette belediye deyince aklınıza ilk gelen proje oluyor. Ancak benim belediyecilik anlayışım biraz farklı olacak. Ahiretimi ortaya koydum, 60 bin kişiden sorumluyum, bir kişi aç yatarsa ​​hesabını veririm. Hz. Ömer’den Fırat Nehri kıyısında bir kurdun kuzu yakaladığı, Hz. Ömer’e sorulacak. Hazreti Ömer’e hesap sokan sistemin Mesut kardeşinize neler yapacağını düşünün. Böyle bir sorumluluğu üstlendim.

 

“ÖNCELİĞİM SİZSİNİZ”

Ben belediye başkanı olmaktan korkmuyorum ama vebadan korkuyorum. Mesut Çetinkaya lider olamazsa camide vaiz olacağını söylüyorlar. “İster Cuma hutbesi veriyorum, ister vaiz diyorum, önceliğim sizsiniz” dedi. Konuşmasıyla büyük alkış alan Çetinkaya, vatandaşların sorularını da yanıtladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu