Haber

Çeşme’deki otellerde yarıyıl tatili doluluk oranı yüzde 65’e ulaştı

İzmir’in Çeşme ilçesinde okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte termal tesisler başta olmak üzere otellerde doluluk oranı yüzde 65’e ulaştı. Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Ünsal, sömestr tatilinde akla ilk kayak otellerinin gelmesine rağmen havaların mevsim normallerinin üzerinde olması ve çok sayıda turistin gelmesi nedeniyle Çeşme’nin de tatilcilerin tercihleri ​​arasında yer aldığını söyledi. diğer sebepler.

Yaklaşık 20 milyon öğrenci ve 1,2 milyon öğretmenin 2 haftalık tatili dün başladı. İzmir’de yarıyıl tatili nedeniyle 784 bin 242 öğrenci karnesini aldı. Eğitim-öğretim sürecinin ilk yarısının tamamlanmasının ardından başlayan tatil heyecanı, İzmir’in Çeşme ilçesindeki otellerde de hareketliliğe neden oldu.

Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Ünsal, sömestr tatilinde akla ilk gelenin kayak otelleri olsa da havanın mevsim normallerinin üzerinde olduğunu, birçok kültürel ve sanatsal etkinliğin, atölyelerin, gastronomi deneyiminin olduğunu söyledi. Çeşme’de spor noktaları, rüzgar sörfü ve tenis okulları her zaman açıktır. Tatilcilerin tercihleri ​​arasına yerleştirdiğini söyledi. Ünsal, yarıyıl tatili nedeniyle Çeşme ve Alaçatı’da gözle görülür bir rezervasyon hareketliliği yaşandığını belirterek, tatilcilerin tatilcilerin tercihleri ​​arasında termal otellerin de yer aldığını, otellerdeki doluluk oranının yüzde 65 civarına ulaştığını kaydetti. Sezon dışı dönemlerde Alaçatı sokaklarının farklı olduğunu vurgulayan Ünsal, “Bilenler özellikle bu dönemi tercih ediyor. Aynı şekilde yabancı misafirlerimiz de bu dönemlerde beldemizi daha sık ziyaret ediyor. Alaçatı Turizm Derneği olarak şu anda bu dönemdeyiz. Üye işyerlerimizi yılın 365 günü yüksek doluluklara ulaştıracak birçok projeye imza atıyoruz.” “Üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

SKAL İzmir Başkanı Güner Güney, otel doluluk oranlarının İzmir merkezde azaldığını, ancak sahil şeritlerinde arttığını belirterek, “Doluluk oranlarının iyi olmasında sezona göre fiyatların uygun olması da etkili oldu. Çeşme önümüzdeki günlerde artacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu