Haber

BİM CEO’su Galip Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı’ndan istifa etti

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Lideri ve BİM CEO’su Galip Aykaç, MHP ile yaşanan gerginlik sonrası istifa etti.

Aykaç’ın GPD’den istifasıyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“Son dönemlerde basın ve sosyal medya tarafından gündeme getirilen suçlama ve eleştiriler neticesinde Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevimden istifa etme kararı aldığımı belirtmek isterim. 49 yıllık mesleki tecrübemle hem tüketicilerimiz hem de sektörümüz adına güçlü geçen bu enflasyon döneminde her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Ama görüyorum ki hem 30 Kasım 2022’de yaptığım açıklama sonrasında hem de öncesinde medya ve sosyal medyada bilinçli olarak gerçekleştirilen prestij zedeleyici faaliyetler hem şahsıma hem şubeye hem de ülke ekonomisine büyük zararlar vermektedir. Gıda Perakendecileri Derneği’nin hiçbir siyasi yapılanma ile bağlantısı bulunmadığının ve yaptığım açıklamaların hiçbirinin işini hakkıyla yapan medya ve basın mensuplarına yönelik olmadığının bilinmesini isterim. Gündeme getirilen spekülasyonların ardından Sayın Devlet Bahçeli’nin hassasiyet göstermesini üzüntüyle izledim. Niyetim asla onu gücendirmek değildi. Lütfen alınma.

Yaklaşık bir ay sonra (Ocak 2023) yapılacak Olağan Genel Kurul’da tüzüğümüzdeki iki dönem kuralına göre görevim sona erecektir. Bu süreçte yaşanan son gelişmeleri de göz önünde bulundurarak derneğimiz üyelerinin herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına mevcut görevimden 1 ay önce ayrılma kararı aldığımı sizlerle paylaşmak isterim.

ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.’nin maalesef basına intikal eden dilekçesindeki talep ve içerikle bu kararın hiçbir ilgisi olmadığını özellikle belirtmek isterim.

Benden sonra başkanlığı devralacak arkadaşımıza başarılar diler, kıyasıya rekabette tüketicilerimize yeterli kalite ve uygun fiyatta ürün sunmak için var gücümle çalışmaya devam edeceğimi beyan ederim.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu