Haber

Bahçeli’den 24 saat uyarı!

ANKARA (İGFA) –MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Gazze’de iki haftadır zincirleme insani felaketler yaşandığını, soykırım boyutuna ulaşan vahşi saldırıların artık sabır ve hoşgörü sınırlarını aştığını belirtti.

Bahçeli, 17 Ekim’de Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’nin bombalandığını hatırlatarak, “Maalesef masum Filistinliler kanlar içinde. İsrail saldırılarında son 24 saatte 352 Filistinli hayatını kaybetti. 4 bin 385 Filistinli kardeşimiz” 7 Ekim’den bu yana hayatlarını kaybettiler.” “Toplam 1.756 çocuk ve bine yakın kadın vahşice katledildi.” İfadelerini kullandı.

Uluslararası toplumun Gazze’de yaşanan seri ve sürekli cinayetleri korku filmi izler gibi izlediğini vurgulayan Bahçeli, daveti Milliyetçi Hareket Partisi olarak yaptı.

Bahçeli, yaptığı paylaşımlarda; “Bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bomba atılmaya devam edilirse Türkiye’nin acilen devreye girip gereğini yapması gerektiğini milletimle açıkça paylaşıyorum. tarihi, insani ve dini sorumluluklarını yerine getirmeli, Gazze’yi savunma ve koruma misyonunu yerine getirmelidir.” Atalarımızın mirasıdır. Türkiye Cumhuriyeti, Gazze’yi mutlu çocukların şehri, kardeşlerimizin huzur ve iman içinde yaşayacakları bir İslam beldesi yapmaya hazırdır ve Allah’a yemin ederim ki buna gücü yeter. Cumhurbaşkanımızın etkili ve çok boyutlu diplomatik çalışmalarında Türk milleti ve tüm “İnananlar yanınızdadır.”

kocaali-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu