Haber

Avustralya’da Boğa Rekor Fiyata Satıldı

Avustralya’nın New South Wales eyaletinde Brooke ve Andrew Paff’ın sahibi olduğu “Speckle Park” cinsi boğa rekor fiyata alıcı buldu.

ABC News’in haberine göre “Born Ready Shady” isimli boğa, eyaletin Kempsey kasabasında düzenlenen müzayedede 150 bin dolara satılarak kendi cinsleri arasında dünya rekoru kırdı.

Boğanın sahibi Brooke Paff ise olay karşısında şoka uğradığını belirterek, “Çok özel bir an oldu, orası kesin.” ifadesini kullandı.

Speckle Park cinsine ait olan Paff, bu cinsin zamanla giderek beyazlaştığını ve bu nedenle “Born Ready Shady” gibi tamamen siyah olan boğaların çok değerli hale geldiğini belirtti.

Paff’ın sattığı ilk boğa “Born Ready Shady” de satış öncesinde hayvana yatırılan 6 bin dolarlık tutarla rekor kırdı.

“Ivery Downs Speckle Park” çiftliği 956 kilogramlık boğayı satın aldı.

Müzayedeyi düzenleyen Mark Constable, boğanın fiyatının herkesi şaşırttığını ancak etinin ve kas kütlesinin ortalamanın üzerinde olmasına rağmen fazla kilolu olmamasının hayvanı özel kıldığını belirtti.

“Born Ready Shady” isimli boğadan önce, aynı cinse ait dünya rekorunu elinde bulunduran “Six Star Southern Aurora Justice R10” isimli boğa, Mayıs 2022’de 50 bin dolara satılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu