Haber

Ara ev ziyareti

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, gününün değerli bir bölümünü çocuklara ayırdı. Çukurova Belediyesi’nin örnek projelerinden Mola Evi’ni ziyaret eden Önder Soner Çetin, fotoğrafçılık kursuna giden çocuklarla fotoğraf çektirdi, özel çocuklarla oyunlar oynadı, Sevgi Evleri’nden oyun terapisi için gelen çocuklarla sohbet etti.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediyenin Türkiye için örnek projelerinden biri olan Mola Evi’ni ziyaret ederek günün büyük bölümünü çocuklara ayırdı.

Özel çocukların annelerine vakit ayırmaları için Çukurova Belediyesi tarafından yaptırılan Kır Evi’ne geldiğinde çocuklar tarafından büyük ilgiyle karşılanan Önder Soner Çetin, yaz kursları kapsamında fotoğraf kursuna katılan çocukları ziyaret etti. Kurstan sonra çocuklara mutlu olup olmadıklarını soran Lider Soner Çetin, çocuklarla oturup fotoğraf çektirdi.

Başkan Soner Çetin daha sonra özel çocuklarla bölüme giderek aileleri tarafından bir süre Mola Evi uzmanlarına emanet edilen çocuklarla oyunlar oynadı. Çocuklarla sohbet eden ve salıncakta sallanan Lider Soner Çetin, “Mola bizim en önemli projelerimizden biri. Özel çocukların anneleri tüm zamanlarını çocuklarına ayırmak zorundadır. Kimseye emanet edemezler. Bu projeyi geliştirirken; bu anneler haftada iki gün belli zamanlarda çocuklarını bize emanet etmeli, kendilerine zaman ayırmalı. Buradaki uzman ekibimiz bu süre zarfında çocuklarımızla ilgileniyor ve tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Hem aileler hem de çocuklar çok mutlu” dedi.

Başkan Soner Çetin’in ziyaretinde Mola Evi’nin de konukları oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sevi Evleri’nde kalan bir grup çocuk, oyun terapisi ve psikoterapi için Mola Evi’ne geldi. Lider Soner Çetin de Sevgi Konutu’nda yaşayan çocuklarla özel olarak ilgilendi. Bir süre oyun terapisi uygulamasına katılan Önder Soner Çetin, “Çocuklar gülerse dünya güler. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onlar için yapabileceklerimiz daha az” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-patnos.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiören Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu